Субота, 7 Грудня, 2024

Іпотечні ставки для ветеранів знизяться, а кредити на купівлю житла будуть більш доступні

Останні новини в світі

У 2025 році іпотечні ставки для ветеранів знизяться до 5-15%, що зробить кредити на купівлю житла більш доступними. Це означатиме зниження ставок на 1-2 процентних пункти порівняно з поточними ринковими умовами, залежно від першого внеску та терміну позики.

Про це на круглому столі “Ветеранські бізнеси: як українські банки підтримують наших захисників”, організованого “Фінклубом”, розповів Сергій Мамедов, голова правління ГЛОБУС БАНКУ.
Експерт прогнозує, що за сприятливих економічних і “воєнних” умов у 2025 році частка іпотечних кредитів для ветеранів у загальному кредитному портфелі банків може досягти 5%, а до 2026 року — до 15%. Окрім того, очікується зростання попиту на пільгові державні та банківські кредити для малого та середнього бізнесу. Зокрема на фінансування придбання основних засобів, таких як автотранспорт і виробниче обладнання, на 15-20%.

“Переважна більшість банків у 2025 році можуть впровадити спеціальні ветеранські програми, при цьому вони будуть комплексними, всеохопними: це і кредитні, депозитні програми, безплатне карткове обслуговування”, — підкреслив він.

Сергій Мамедов передбачає, що у наступному році частка пільгових депозитів для ветеранів може перевищити 7% від усіх нових вкладів. А до 2026 року — досягти понад 20%. Він зазначив, що більше 60% таких депозитів матимуть тривалий термін — від року і більше.

Роль співпраці банків з ветеранськими організаціями

Експерт також підкреслив, що важливу роль у розвитку програм для ветеранів відіграватиме співпраця банків з різними ветеранськими об’єднаннями та асоціаціями. Вони виступають як хаби, що дозволяють безпосередньо дізнатися про реальні потреби ветеранів. Окрім того, ключовим етапом стане ухвалення Законопроєкту №19258 “Про ветеранське підприємництво”. Що уніфікує критерії для визначення “ветеранського” бізнесу. Зокрема, щодо частки в статутному капіталі підприємства і кількості працівників, які є учасниками бойових дій. За його словами, такий закон допоможе сформувати пул потенційних підприємців серед ветеранів. А співпраця з міжнародними фондами та інституціями, готовими підтримати українські банки у розробці спільних пільгових програм, стане важливим кроком у компенсації частини відсоткових ставок за кредитами.

Основною метою комплексних програм для ветеранів, за словами банкіра, є створення комфортних умов для ветеранів як клієнтів, а не як окремої соціальної групи. Банки можуть вирішити низку проблем, з якими стикаються ветерани: від можливості придбати власне житло до започаткування і розвитку бізнесу. Зараз фінансові установи готові пропонувати знижені ставки на кредити для малого та середнього бізнесу (на 1-2 в.п.), підвищені ставки за гривневими депозитами (на 0,5-1 в.п.) та спеціальні карткові програми з безкоштовним обслуговуванням.

“Старт ветеранських програм — це не додаткова реклама для того чи іншого банку, а нагальна потреба в адаптації ветеранів до мирного життя, вирішення їх нагальних потреб в житлі та розвитку власної справи. Хоч станом на тепер будь-які прогнози про перебіг війни або ж розвиток економіки країни у воєнних умовах більше гіпотетичні, проте “ветеранські” плани комбанків враховують всі можливі економічні та воєнні ризики. І розвиток цього напрямку діяльності банків є відповіддю на суспільний запит”, — підсумував Сергій Мамедов.

Подібні записи

ЗАЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар
Будь ласка, введіть своє ім'я

Події в країні