Світові ціни на нафту знижуються другий день поспіль, реагуючи на погіршення відносин між Вашингтоном і Пекіном та сигнали про надлишок на ринку.
Пише видання Reuters.
Ціни на нафту знову падають
21 жовтня нафтові ф’ючерси знову пішли вниз, посиливши тривоги інвесторів щодо перспектив попиту на тлі геополітичної нестабільності. Загострення економічної напруженості між США та Китаєм, а також очікування збільшення постачань сировини на світовий ринок стали ключовими чинниками тиску на ціни.
Brent і WTI досягли мінімумів із травня
Контракти на постачання нафти марки Brent втратили 17 центів, знизившись до $60,84 за барель. Американська WTI в листопадовому контракті подешевшала на 0,52% — до $57,22. Більш активний грудневий контракт втратив 19 центів, або 0,33%, і торгується на рівні $56,83.
Напередодні обидва еталонні сорти досягли мінімумів із травня, що викликано побоюваннями уповільнення глобального економічного зростання. Це, своєю чергою, пов’язано з новим витком торговельної суперечки між двома найбільшими економіками світу.
Зафіксовано перехід обох сортів у структуру контанго — коли ф’ючерсні контракти на майбутнє дорожчі за спотові ціни. Це зазвичай свідчить про очікування надлишкової пропозиції в короткостроковій перспективі при ослабленому попиті.
Прогнози аналітиків: профіцит і обережність інвесторів
Крім того ринок реагує на кроки ОПЕК+ щодо поступового нарощування видобутку. За оцінками Міжнародного енергетичного агентства, вже у 2026 році світ може зіткнутися з профіцитом у майже 4 мільйони барелів на добу.
У Goldman Sachs пояснюють, що минулотижневе падіння Brent було зумовлене появою перших ознак реального профіциту: відповідні сигнали надходять із супутникових даних про запаси, а також зі звітів МЕА та американського Управління енергетичної інформації.
На тлі зростаючої невизначеності інвестори дедалі обережніше ставляться до прогнозів стабільності нафтового ринку в найближчій перспективі.
Раніше видання Invest News розповідало, як Дональд Трамп прагне знизити ціни на нафту у світі. Але чи не є боротьба США з наркотрафіком у Венесуелі лише приводом, щоб дістатися до її величезних запасів нафти?

