Четвер, 10 Жовтня, 2024

Законодавство про криптовалюти: поточний статус та перспективи

Останні новини в світі

Світові уряди активно працюють над розробкою нових правил для криптовалютних активів, зокрема для забезпечення прозорості ринку та захисту споживачів. Це свідчить про серйозне прагнення створити єдині правила для криптовалют.

Повідомляє World Economic Forum.

Міжнародна організація комісій з цінних паперів (IOSCO) виклала свої 18 рекомендацій щодо глобальних правил управління криптовалютними та цифровими активами. Ці рекомендації покликані забезпечити більшу послідовність у регулюванні та нагляді за криптоактивами, зокрема враховуючи їх транскордонний характер, що створює значний ризик шкоди для інвесторів.

Після банкрутств кількох банків, пов’язаних з криптовалютними активами, уряди почали приділяти більше уваги питанням регулювання.

Наприклад, у травні 2023 року Європейський Союз ввів Регламент ринків криптоактивів (MiCA), який передбачає ліцензування компаній та обов’язкову перевірку власників криптовалютних гаманців для транзакцій на суму понад 1000 євро.

США, попри кілька законодавчих ініціатив, таких як Закон про фінансові інновації та технології для 21-го століття (FIT), поки не досягли консенсусу щодо регулювання криптовалют. Тим часом, у Великій Британії вже регулюються стейблкойни.

Азія залишається лідером у використанні криптовалют, зокрема Японія активно регулює криптовалюти як законний вид власності. У Південній Кореї набрав чинності Закон про захист користувачів віртуальних активів, який посилює вимоги до прозорості та звітності. Водночас Китай і далі дотримується жорсткої політики, повністю заборонивши торгівлю криптовалютами.

Бразилія в червні 2023 року ввела регулювання криптовалютного ринку, призначивши центральний банк країни наглядовим органом. Закон встановлює правила для криптовалютних компаній, спрямовані на запобігання шахрайству та відмиванню грошей.

При цьому враховується, що ринки криптовалют перебувають на різних стадіях зрілості в різних країнах, а також існує різний потенціал регуляторів для впровадження таких правил. Тому важливу роль відіграють як міжнародні організації, так і національні та регіональні регулятори. Це дозволить забезпечити відповідальну еволюцію регулювання та розвитку криптовалютних ринків на глобальному рівні.

Нагадаємо:

У відповідь на виклики, уряди країн світу почали розробляти нові правила та рекомендації для регулювання криптовалют. Зокрема Європейський Союз 20 квітня 2023 року запровадив Регламент про ринки криптоактивів (MiCA), ставши першим у світі, що здійснив комплексне регулювання криптовалют. Цей регламент спрямований на забезпечення безпеки споживачів та запобігання шахрайству в криптоіндустрії.

Очікується, що більшість положень MiCA набудуть чинності в 2024 році, що відзначає нову еру регулювання криптоактивів у Європі.

Подібні записи

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Події в країні