Субота, 5 Жовтня, 2024

Кожен пʼятий бездомний в Україні є внутрішньопереміщеною особою

Останні новини в світі

Згідно з останніми даними, кожен пʼятий бездомний в Україні є внутрішньопереміщеною особою.

Внутрішньопереміщені особи часто опиняються в складних життєвих умовах, не маючи доступу до житла, медичних послуг і соціальної підтримки. Організації, що займаються підтримкою бездомних, закликають до збільшення уваги до цієї проблеми та надання необхідної допомоги для покращення умов життя.

Відповідно до звіту «Бездомність в Україні» організації Depaul Україна, кожен п’ятий бездомний, який ночує на вулиці або в притулках, є внутрішньопереміщеною особою.

Як визначається бездомність

У звіті наведено спрощену типологію, за якою бездомність поділяють на шість категорій:

  1. Люди, які не мають власного житла і живуть на вулиці.
  2. Особи, що користуються екстреним житлом, наприклад, нічліжками.
  3. Люди, які проживають у закладах для бездомних, таких як хостели, тимчасове житло та притулки.
  4. Особи, що перебувають у в’язницях або лікарнях понад встановлений термін через відсутність житла.
  5. Люди, які мешкають у нетрадиційних житлових приміщеннях, наприклад, у будинках на колесах чи тимчасових конструкціях.
  6. Особи, які тимчасово проживають у традиційних житлових умовах у родичів або друзів, наприклад, кілька ночей на дивані, що відомо як sofa surfing.

Основна причина бездомності – війна

Половина опитаних осіб живе на вулиці понад п’ять років, і майже всі вони бездомні вже більше року. Головною причиною бездомності в Україні стало повномасштабне вторгнення: три з половиною мільйони людей стали внутрішньо переміщеними особами, а житло двох мільйонів українців було знищено або пошкоджено внаслідок дій російських військ.

З тих, хто був опитаний у 2024 році, лише 5% внутрішньо переміщених осіб планують повернутися до своїх домівок у найближчий рік, тоді як 68% сподіваються повернутися «коли-небудь». Зокрема, 75% усіх пошкоджень житла припадає на чотири області: Донецьку, Харківську, Луганську та Київську.

Які ще причини бездомності

Серед інших причин бездомності зазначають виселення, конфлікти в сім’ї, розрив стосунків, втрату роботи, залежності, а також вихід з інтернату, дитячого будинку чи в’язниці, і втрату або крадіжку документів. Часто бездомність є наслідком поєднання кількох факторів.

Багато переміщених осіб стикаються з «прихованою бездомністю», коли живуть у небезпечних умовах або в переповнених оселях разом з родичами чи друзями. Опитані також згадували, що ставали бездомними на одну ніч, коли їхні домівки були зруйновані внаслідок дій росіян або їм доводилося тікати з прифронтових та окупованих територій.

Дослідники прогнозують, що в найближчі роки кількість бездомних осіб буде тільки зростати. Однією з причин цього стане демобілізація сотень тисяч військовослужбовців. Наразі серед опитаних для цього звіту лише 2% бездомних є ветеранами.

Причини бездомності в Україні. Фото: скриншот зі звіту Depaul Україна

Раніше ми писали про те, що обсяг депозитів українців зріс.

Подібні записи

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Події в країні