Неділя, 28 Червня, 2026

Україна залучила майже 2 трлн грн через облігації

Події в світі

Протягом перших десяти місяців 2025 року держава залучила близько 489 мільярдів гривень через продаж та обмін облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). З початку воєнного стану загальна сума коштів, отриманих від таких цінних паперів, перевищила 1,94 трильйона гривень.

Пише Нацбанк України на офіційному сайті.

Залучення та виплати за державними облігаціями

Згідно з даними депозитарію НБУ, з січня по жовтень 2025 року на аукціонах держава залучила:

  • 376,6 млрд грн,
  • 1,97 млрд доларів США,
  • 643,4 млн євро.

У той же період на виплати за облігаціями уряд спрямував 299,4 млрд грн, 2,33 млрд доларів США та 752,5 млн євро.

Якщо рахувати з початку повномасштабного вторгнення до кінця жовтня, на первинних аукціонах державі вдалося залучити 1,43 трлн грн, 10,3 млрд доларів США та 3,11 млрд євро. Паралельно на погашення ОВДП витрачено 974,2 млрд грн, 10,95 млрд доларів США та 2,92 млрд євро.

Дохідність та аукціони ОВДП

У жовтні максимальна річна дохідність ОВДП становила 17,8% у гривні та 4,11% у доларах США. Облігації в євро минулого місяця на аукціонах не пропонувалися.

Військові ОВДП та участь інвесторів

Станом на 1 листопада 2025 року фізичні та юридичні особи володіли військовими ОВДП на 172,9 млрд грн, що більше порівняно з 158,9 млрд грн роком раніше.

Обсяг військових облігацій у руках нерезидентів складав 3,94 млрд грн, 12,2 млн доларів США та 10 млн євро.

Минулого місяця Міністерство фінансів також погасило військові ОВДП на 3,26 млрд грн та 350 млн доларів США.

Раніше видання Invest News повідомляло, що за думкою експерта Олега Пендзина, ОВДП є найбільш надійним та прибутковим способом інвестування для українців у 2025 році.

Події в країні