За оптимістичним сценарієм та за умови сприятливої ситуації на фронті та в економіці, прив’язка гривні до євро може відбутися не раніше 2028 року
Про це повідомив віцепрезидент Асоціації українських банків та голова правління ГЛОБУС БАНКУ Сергій Мамедов в ефірі телеканалу «Суспільне»
Експерт підкреслив, що цей процес вимагає виконання п’яти ключових вимог.
- По-перше, експортно-імпортні операції в євро повинні суттєво переважати над іншими валютами, зокрема доларом США.
- По-друге, поступ України до ЄС має бути не лише обіцянками, а й реальною інтеграцією економіки та законодавства до європейських стандартів.
- По-третє, Україні необхідно досягти миру та забезпечити надійні безпекові гарантії.
- Четвертим ключовим кроком є залучення європейських інвестицій у процес відновлення країни.
- І, по-п’яте, Україна повинна дотримуватись демократичних принципів ЄС, таких як свобода слова та прозорість виборчого процесу.
Сергій Мамедов також підкреслив, що перехід на євро не є панацеєю і не означатиме відмову від гривні.
«Це буде цілком природний та економічно зважений процес, про який громадяни дізнаються заздалегідь: на етапі бюджетного планування на майбутній рік», — зазначив він.
Також експерт заспокоїв, що відмови від долара США як основної валюти не планується, і Україна продовжує стратегічний рух до повноправного членства в Європейському Союзі.
Нагадаємо
Нещодавно видання Investnews повідомило, що Перша заступниця голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова заявила: в майбутньому українська гривня може бути прив’язана до євро замість долара. Вона вважає цей крок неминучим. За її словами, для успішної інтеграції України до Європейського Союзу та забезпечення доступу до європейських ринків важливо орієнтуватися на валюту, яка є основною для більшості операцій в ЄС. Наразі долар залишається головною курсоутворюючою валютою в Україні, однак частка євро на валютному ринку поступово зростає.