Україна та Польща домовилися про поетапне збільшення пропускної спроможності газового маршруту для імпорту палива в Україну.
Про це 27 січня повідомив перший віцепрем’єр-міністр — міністр енергетики Денис Шмигаль.
Розширення пропускної спроможності ГТС
Відповідну угоду уклали оператор газотранспортної системи Польщі Gaz-System та «Оператор ГТС України». Реалізація домовленостей розпочнеться на початку лютого 2026 року.
Згідно з планами, до кінця квітня добова пропускна спроможність на польсько-українському напрямку зросте з 15,3 млн до 18,4 млн кубометрів газу, що означає збільшення майже на 20%.
Значення польського маршруту для України
Денис Шмигаль підкреслив, що польський маршрут залишається одним зі стратегічно важливих для України, адже забезпечує доступ до різних джерел постачання, зокрема зрідженого природного газу з інших регіонів.
За його словами, упродовж 2025 року через Польщу в Україну було імпортовано 2,1 млрд кубометрів газу — це понад 30% загального обсягу імпорту. З цього обсягу близько 600 млн кубометрів становив американський LNG.
Міністр наголосив, що нарощування імпортних можливостей є частиною довгострокової стратегії з посилення енергетичної безпеки країни та диверсифікації маршрутів постачання природного газу.
Раніше видання Invest News повідомляло, що Євросоюз схвалив поетапну заборону на імпорт російського газу з повною відмовою від постачань до 2027 року.

