Упродовж перших дев’яти місяців 2024 року 62 банки України отримали 117,63 млрд грн прибутку після сплати податків. Цей результат на 7% перевищує показники за аналогічний період минулого року, попри підвищення ставки податку на прибуток з 18% до 25%. Левову частку цієї суми забезпечили державні банки, серед яких найбільшим прибутком похвалився ПриватБанк, який заробив 48,35 млрд грн — майже половину від загальної суми прибутку всієї банківської системи.
Повідомляє: DELO
Державні банки на чолі з ПриватБанком
ПриватБанк, який залишився лідером серед державних банків, показав 11% зростання порівняно з минулим роком. Однак два державні банки — Мотор Банк і PIN Банк — зазнали збитків. Усього на сьогодні в Україні функціонують сім державних банків.
Досягнення іноземних та приватних банків
Банки з іноземним капіталом також продемонстрували значні результати. Вони заробили 27,32 млрд грн, що становить 23% від загального прибутку всієї банківської системи. Найбільший прибуток серед них отримав Райффайзен Банк – 6,15 млрд грн, що залишилось на рівні 2023 року. Єдиним іноземним банком, який зазнав збитків – Правекс Банк з від’ємним результатом 139,57 млн грн.
Приватні банки в цілому також демонструють хороші результати, заробивши 16,25 млрд грн – це на 22% більше, ніж торік. Найбільше прибутку серед приватних установ отримав ПУМБ, який заробив 5,18 млрд грн, хоча його прибуток дещо знизився на 9%. Окремо варто відзначити МТБ Банк, який продемонстрував найвищий приріст – його прибуток зріс у 13 разів, досягнувши 603,59 млн грн.
Загалом українські банки сплатили до державного бюджету 73,5 млрд грн податку на прибуток. Це в десять разів більше, ніж у 2022 році.
Нагадаємо
Попри складні економічні умови, українські банки показали не лише стійкість, а й суттєве зростання. Це підкреслює важливість розвитку фінансової системи для країни, особливо в умовах війни та економічних викликів. Успіхи банків є не тільки свідченням їхньої ефективності, а й важливим фактором для зміцнення економіки та залучення інвестицій в майбутньому.