Норвегія оголосила про виділення майже 150 мільйонів доларів США на допомогу Україні в проходженні зимового періоду. Кошти спрямують на забезпечення стабільного енергопостачання та опалення в умовах війни та загроз енергетичній інфраструктурі.
Про це повідомив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася 22 жовтня в Осло.
Норвегія дає Україні 1,5 мільярда крон
Загальна сума допомоги становитиме 1,5 мільярда норвезьких крон — це близько $148,5 мільйона у перерахунку. За словами Стьоре, підтримка Норвегії включатиме не лише фінансування енергетичного сектору, а й продовження стратегічного діалогу з українською владою.
«Норвегія твердо підтримує Україну і продовжуватиме це робити. Важливо підтримувати тісний діалог з українською владою, щоб наша допомога відповідала реальним потребам країни», — наголосив глава уряду.
Підтримка буде до 2026 року
Він також зазначив, що під час переговорів з Володимиром Зеленським були представлені довгострокові плани підтримки України до 2026 року. Прем’єр підкреслив важливість постійної комунікації з українськими партнерами та впевненість у тому, що співпраця залишиться інтенсивною і надалі.
Раніше видання Invest News писало про угоду між Міністерством розвитку громад і ПРООН, яка запускає проєкт на 16,5 млн євро для встановлення відновлюваної енергетики у школах, лікарнях і садочках по всій Україні, включно з прифронтовими територіями.

