Середа, 21 Травня, 2025

Кіберспорт в Україні: фахівці розвінчують міфи на SBC Summit

Останні новини в світі

15 травня в інноваційному просторі Unit.City у Києві відбулася подія, яка відзначила новий етап у сприйнятті кіберспорту в Україні. Ліцензований букмекер GGBET UA вперше провів панельну дискусію про кіберспорт в межах SBC Summit Ukraine 2025 — всеукраїнської конференції, присвяченої спортивному маркетингу.

Пише видання Sportbusiness

Факти проти міфів

Як раніше повідомляло видання Invest News, тема обговорення — «Україна в кіберспорті: факти та фейки» — стала відправною точкою для фахової розмови про реальні проблеми, упередження й можливості галузі. Це перша спеціалізована кіберспортивна панель в історії саміту, яка об’єднала представників провідних клубів, аналітичних сервісів, федерацій та медіа.

Учасники розвінчували поширені міфи:

  • що кіберспорт — це несерйозно,
  • що в Україні він ніколи не набуде популярності,
  • що стати успішним у кіберспорті простіше, ніж у традиційному спорті.

Євген Золотарьов, CEO одного з найуспішніших кіберспортивних клубів України — NAVI, розповів про трансформацію бізнес-моделей у галузі. За його словами, сьогодні у кіберспорту є не лише стабільна структура, але й ширші можливості для монетизації, зокрема через цифрові предмети, що відкриває нові формати для партнерства.

Віталій Волочай коментатор і співзасновник студії Maincast, підкреслив, що кіберспорт уже не поступається у глядацькому інтересі великим футбольним матчам.

Віктор Пронякін, Head of Product Esports Charts, додав, що в багатьох випадках відбіркові матчі з кіберспорту вже перевершують показники класичного спорту, а українськомовна аудиторія часто досягає 30–50 тисяч глядачів на подію.

Учасники панельної дискусії на SBC Summit Ukraine 2025
Джерело: Xsport

Індустрія та інтеграція

Окремий акцент під час обговорення зробив Андрій Грищенко, виконавчий директор Федерації кіберспорту України. Він розповів про те, як платформа кіберспорту може бути інструментом соціальної адаптації та реінтеграції ветеранів і військових.

Крім дискусії, GGBET UA організував для гостей музейну експозицію, де були представлені трофеї українських кіберспортивних команд, історичні артефакти з чемпіонатів світу, а також ключові віхи становлення української кіберспортивної сцени.

«Ми свідомо зібрали типові для суспільства, але спірні переконання про кіберспорт. Це дало змогу створити живу та відверту дискусію. Насправді кіберспорт давно має своїх фанатів, систему турнірів, структуру і партнерства, а такі дисципліни, як CS2 та Dota 2, уже зараз входять до топ-10 серед усіх видів спорту на GGBET UA. Ми раді, що змогли продемонструвати її справжній масштаб учасникам SBC Summit Ukraine», — підсумував Сергій Міщенко, CEO GGBET UA.

Також було розіграно дві Книги рекордів CS:GO — ексклюзивне видання, створене GGBET у партнерстві з глобальним медіа Dot Esports, що фіксує світові досягнення у цій грі.

Факт залишається фактом: кіберспорт в Україні вже не просто субкультура — це велика, структурована індустрія, яка поступово виходить на один рівень із традиційними видами спорту. SBC Summit Ukraine 2025 став ще одним свідченням цього зсуву.

Події в країні