В Україні розвідано близько 20 тисяч родовищ корисних копалин, але розробляється лише 3,5 тисячі з них.
Пише видання Ukrinform
Проблеми геологічної галузі
Про це повідомив президент ГО “Спілка геологів України” Павло Загороднюк під час з’їзду геологів, зазначивши, що більшість розробок залишилися ще з радянських часів і зараз експлуатуються переважно приватними компаніями.
Загороднюк також підкреслив, що нові родовища майже не розвідуються. Він зокрема наголосив на проблемі “сплячих” ліцензій, коли на розвіданих і перспективних ділянках не ведуться жодні роботи.
Вигоди від угоди
Геологічна галузь стикається з численними викликами, серед яких технологічні, соціальні та фінансові труднощі. Проєкти розвідки та розробки родовищ потребують значних інвестицій і тривалого часу, але вони часто не є достатньо прибутковими.
На тлі цих труднощів Павло Загороднюк висловив надію на позитивні зміни, пов’язані з підписанням “ресурсної” угоди зі Сполученими Штатами, яка може залучити реальні інвестиції в геологорозвідку та надрокористування.
Нагадаємо
У попередніх матеріалах видання Invest News повідомлялось, що Україна володіє до 20% світових запасів титану, що відкриває їй шлях до лідерства на глобальному ринку цього стратегічного металу.