Уряд України активізує заходи з підтримки промислового сектора, визначаючи її пріоритетною сферою економічного зростання. Аналітики Центру економічних досліджень та прогнозування «Фінансовий пульс» оприлюднили результати дослідження, присвяченого стану та перспективам державної підтримки індустріального розвитку.
Згідно з аналітичним звітом, ключову роль у трансформації економіки відіграватимуть саме галузі з високою доданою вартістю. Діляра Мустафаєва, керівниця аналітичного департаменту «Фінансового пульсу», наголосила на необхідності зміни економічного курсу країни.
«Середньострокова мета — збільшити частку переробної промисловості у структурі ВВП до 20% (нині вона становить приблизно 10%). Тож розвиток переробної галузі визначено пріоритетним напрямом. Її включено до Стратегії НБУ з розвитку кредитування, а також вона є головною метою державної політики “Зроблено в Україні”», — підкреслила Мустафаєва.
В аналітичному огляді виділено два ключові напрями державної підтримки:
- Фінансові інструменти — серед них гранти для переробних підприємств, популярні програми пільгового кредитування «5-7-9%», а також механізми фінансового лізингу та підтримки масштабних інвестиційних проєктів.
- Інфраструктурна та ринкова підтримка — включає розвиток індустріальних парків, страхування експортної діяльності через Експортно-кредитне агентство, а також ініціативи для стимулювання внутрішнього споживання української продукції, зокрема через програми «єОселя», «Національний кешбек» та бренд «Зроблено в Україні».
Фінансове забезпечення цих програм є критично важливим для їхньої ефективної реалізації.
«Важливою умовою успішної реалізації програм розвитку промисловості є обсяг фінансування. У цьому контексті вирішальною стане міжнародна підтримка — зокрема в межах Ukraine Facility. Крім того, в умовах тривалої війни важливо запровадити повноцінний механізм воєнного страхування», — зазначила Мустафаєва.
Таким чином, майбутнє української промисловості великою мірою залежить від злагодженої співпраці уряду, бізнесу та міжнародних партнерів у сфері економічної підтримки та розвитку.