Світові фінансові ринки переживають сильний шторм, що охопив основні фондові біржі та змусив інвесторів поспіхом позбуватися активів. Напружена геополітична ситуація та політичні рішення, що сприяють невизначеності, призвели до масштабних падінь на світових ринках.
Видання Invest News підготувало, короткий огляд біржових коливань
Обвал на світових ринках
7 квітня китайський ринок показав найгірший одноденний обвал з 2008 року, впавши на 10%. Інші азійські ринки також не оминула ця хвиля паніки. Наприклад, індекс Токійської біржі Nikkei 225 знизився на 8% за перші пів години торгів.
Фінансова ситуація на ринках Азії є ще гіршою — Гонконзька фондова біржа зазнала найгіршого падіння з 1997 року, знизившись на 13,12%. Китайські акції впали на 13,74%, що стало найгіршим днем з 1989 року. Зокрема, акції компанії Alibaba обвалились на рекордні 19%, що стало найгіршим результатом у її історії.
Фейкові новини та невизначеність
Водночас, фондові індекси США не залишилися осторонь. Nasdaq втратив 5,4%, а S&P 500 — 3,84%, що стало найгіршим триденним спадом з часів “чорного понеділка”. На фоні цих потрясінь президент Дональд Трамп висловив своє незадоволення стосовно угоди з ЄС, заявивши, що спочатку Європа повинна почати платити США великі суми грошей за їхню торгову політику.
Однак ще більшою плутаниною на ринках стали фейкові новини. Спочатку з’явилася інформація, що Трамп розглядає можливість 90-денного призупинення митних тарифів для всіх країн, окрім Китаю. Це викликало справжній бум на фондових ринках США, де за лічені хвилини ринок «заробив» $2 трильйони. Проте незабаром Білий Дім спростував цю новину, назвавши її фейковою. І хоча заяву було спростовано, ринки встигли відреагувати на неї, що додатково підкреслює нестабільність та волатильність ситуації.
Інвестори побоюються подальших змін у валютних та товарних ринках. Ф’ючерси на нафту марки Brent знизилися до 64,17 долара за барель, а американська нафта West Texas Intermediate впала до 60,64 долара. Невизначеність на ринку також відображається у коливаннях валютних курсів. В умовах глобальної економічної турбулентності інвестори шукають варіанти для захисту своїх активів, але шокуючі падіння на світових ринках створюють враження, що невизначеність тільки посилюється.