На 1 квітня 2025 року міжнародні резерви України досягли 42,38 мільярда доларів США, що на 5,6% більше порівняно з лютим цього року. Цей позитивний тренд став можливим завдяки кільком факторам, що підтримали фінансову стабільність країни.
Інформує Нацбанк на своєму офіційному сайті
Приток резервів в Україну
Зокрема, значна частина резервів надійшла на валютні рахунки уряду. У березні Україна отримала 5,98 мільярда доларів, з яких 5,17 мільярда доларів — від міжнародних партнерів, включаючи ініціативу G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA).
Крім того, Україна отримала кошти від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) — 409,6 мільйона доларів, а також від Міжнародного валютного фонду в межах програми Механізму розширеного фінансування (EFF) — 398,6 мільйона доларів. Також важливим фактором стало отримання кредиту від Великобританії на суму 970 мільйонів доларів у рамках угоди ERA.
Виплати та зміни
Водночас за обслуговування та погашення державного боргу було виплачено 786,7 мільйона доларів, з яких 688,7 мільйона доларів — на обслуговування валютних ОВДП. Ще одним важливим аспектом є зниження чистого продажу валюти Національним банком України на 12,5%. У березні НБУ продав на валютному ринку 2,65 мільярда доларів і викупив 10 мільйонів доларів для поповнення резервів.
Динаміка міжнародних резервів також була підтримана переоцінкою фінансових інструментів, що дозволило збільшити їх вартість на 409,7 мільйона доларів. Згідно з даними Нацбанку, поточний рівень міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,2 місяця майбутнього імпорту, що є важливим показником фінансової стабільності країни.
Нагадаємо
Як повідомляло видання Invest News у своїх попередніх публікаціях, у лютому 2025 року міжнародні резерви України скоротилися на $2,9 млрд і становили $40,1 млрд.