На 1 листопада 2024 року частка непрацюючих кредитів (NPL) у банках України складала 32%, що на 5 відсоткових пунктів менше ніж на початку року. Згідно з інформацією Національного банку України, деякі банки продовжували зменшувати обсяг таких кредитів, в той час, як в інших спостерігався їх ріст.
Повідомляє: EPRAVDA
Стабільність і зростання
Однією з причин стабільності показника є сезонне зниження попиту на кредити серед бізнесу, а також погашення боргів агровиробниками, що традиційно відбувається восени. Водночас спостерігається активізація кредитування в таких галузях, як харчова промисловість, фінансові послуги та торгівля.
Протягом 10 місяців 2024 року обсяг непрацюючих кредитів у банках зменшився на 7,2 млрд грн, в той час, як загальний обсяг кредитів, наданих банками, зріс на 149,4 млрд грн. Частка NPL серед фізичних осіб становить 17%, а серед підприємств — 41% (25% без урахування боргів колишніх власників ПриватБанку та застарілих боргів до кризи 2014-2016 років.
Розвиток правової бази
Національний банк України активно розробляє правову інфраструктуру для управління проблемними активами у партнерстві з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Це спрямовано на зміцнення фінансової стабільності банківської системи та стимулювання процесу кредитування.
До початку повномасштабної війни в Україні частка NPL зменшувалася з 55% у 2018 році до 27% станом на 1 березня 2022 року.