Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжує реалізовувати активи неплатоспроможних банків, але результати цієї діяльності викликають серйозні питання. Згідно з аудитом, проведеним Державною аудиторською службою України, активи ліквідованих банків були продані за значно нижчою ціною, ніж їхня балансова та оціночна вартість, що призвело до серйозних фінансових втрат для вкладників і кредиторів банків.
Повідомляє: EPRAVDA
Знецінення банківських активів
Загалом, Фонд продав активи на суму 631,2 мільярда гривень, але їхня оціночна вартість була лише 92,3 мільярда. Фактично, за ці активи вдалося отримати лише 21,2 мільярда гривень, що становить всього 23% від оціночної вартості та лише 3,4% від балансової вартості. Такі результати продажу майна неплатоспроможних банків призвели до значних фінансових втрат, включаючи десятки мільярдів гривень, які не змогли отримати вкладники та інші кредитори.
Особливу увагу в аудиті звернули на знецінення активів під час їхнього продажу. Один із прикладів – пул активів трьох банків було продано за 124,6 мільйона гривень, в той час, як лише один бізнес-центр мав оцінку у 228 мільйонів гривень.
Втрата активів Фондом
Ці втрати вплинули на здатність Фонду гарантування вкладів повністю виконати свої зобов’язання, що призвело до списання 47,5 мільярда гривень дебіторської заборгованості. Внаслідок цього Фонд не зміг в повному обсязі погасити взяті зобов’язання перед вкладниками та кредиторами.