У жовтні 2025 року експорт української електроенергії різко скоротився через масовані атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури. За даними моніторингу ExPro Electricity, постачання за кордон зменшилися на 85%, тоді як імпорт зріс у 2,5 раза — до 360 тисяч МВт•год.
Імпорт електроенергії до України зростає
Найбільшим напрямом постачання електроенергії до України залишається Угорщина, на яку припадає понад половина всього імпорту — 51%. Другу позицію посідає Польща з часткою 22%. Зростання імпорту зафіксовано за всіма напрямками, а в порівнянні з жовтнем минулого року обсяги постачання збільшилися удвічі.
Експорт української електроенергії скорочується
Експорт української електроенергії до країн ЄС та Молдови скоротився до 90,8 тисячі МВт•год. Зменшення обсягів відбулося майже на всіх напрямках, за винятком Словаччини. Саме з цією країною наприкінці жовтня вдалося відновити транскордонну торгівлю після двомісячної перерви, пов’язаної з ремонтом лінії «Вельке Капушани – Мукачево».
За останні три дні місяця імпорт зі Словаччини склав 7,6 тисячі МВт•год, тоді як експорт у цьому ж напрямку — близько 1,8 тисячі МВт•год.
Попри складну ситуацію, Україна продовжує утримувати присутність на європейському енергетичному ринку, однак подальша стабільність експорту напряму залежатиме від безпеки енергетичної інфраструктури.
Раніше видання Invest News повідомляло, що уряд зберіг тариф на електроенергію 4,32 грн за кВт⋅год до квітня 2026 року, а для домогосподарств з електроопаленням залишив пільгову ставку 2,64 грн у межах 2 000 кВт⋅год.

