Неділя, 28 Червня, 2026

Україна отримає від Норвегії кошти для проходження зими

Події в світі

Норвегія оголосила про виділення майже 150 мільйонів доларів США на допомогу Україні в проходженні зимового періоду. Кошти спрямують на забезпечення стабільного енергопостачання та опалення в умовах війни та загроз енергетичній інфраструктурі.

Про це повідомив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася 22 жовтня в Осло.

Норвегія дає Україні 1,5 мільярда крон

Загальна сума допомоги становитиме 1,5 мільярда норвезьких крон — це близько $148,5 мільйона у перерахунку. За словами Стьоре, підтримка Норвегії включатиме не лише фінансування енергетичного сектору, а й продовження стратегічного діалогу з українською владою.

«Норвегія твердо підтримує Україну і продовжуватиме це робити. Важливо підтримувати тісний діалог з українською владою, щоб наша допомога відповідала реальним потребам країни», — наголосив глава уряду.

Підтримка буде до 2026 року

Він також зазначив, що під час переговорів з Володимиром Зеленським були представлені довгострокові плани підтримки України до 2026 року. Прем’єр підкреслив важливість постійної комунікації з українськими партнерами та впевненість у тому, що співпраця залишиться інтенсивною і надалі.

Раніше видання Invest News писало про угоду між Міністерством розвитку громад і ПРООН, яка запускає проєкт на 16,5 млн євро для встановлення відновлюваної енергетики у школах, лікарнях і садочках по всій Україні, включно з прифронтовими територіями.

Події в країні