Від початку 2025 року Міністерство фінансів активно використовує механізм аукціонного розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для залучення коштів до бюджету. За сім місяців поточного року від продажу та обміну цінних паперів було отримано понад 312 мільярдів гривень.
Повідомляє Нацбанк на у Telegram-каналі.
Залучення коштів через ОВДП
У період з січня по липень уряд реалізував ОВДП на суму 249,7 мільярда гривень, а також залучив 863,8 мільйона доларів США і 562,7 мільйона євро.
Водночас значна частина ресурсів була спрямована на обслуговування та погашення боргу — понад 209,7 мільярда гривень, 1,35 мільярда доларів і 665,7 мільйона євро.
Зростання дохідності та інтересу інвесторів
У липні найвища дохідність за гривневими паперами сягала 17,80% річних, у доларових — 4,25%, а в євро — 3,25%. Ці показники свідчать про збереження привабливості ОВДП як інструменту інвестування в умовах воєнного стану.
Обсяг військових облігацій у власності громадян та компаній також демонструє зростання. Станом на 1 серпня 2025 року він сягнув 187 мільярдів гривень в еквіваленті, що на 55,6 мільярда більше, ніж рік тому. Це свідчить про зростаючу довіру населення та бізнесу до державних інструментів фінансування.
Роль ОВДП у фінансуванні бюджету
Загалом із початку повномасштабної війни уряд акумулював майже 1,77 трильйона гривень завдяки внутрішнім запозиченням через ОВДП, що стало одним із ключових джерел фінансування бюджету в умовах війни.
Як раніше зазначало видання Invest News, після заяви Трампа про нові строки перемир’я з РФ українські євробонди зросли в ціні. Облігації 2035–2036 стали одними з найприбутковіших.

