Попри глобальні економічні потрясіння та постійну військову невизначеність, український банківський сектор зберігає свою стабільність і залишатиметься надійним у найближчі місяці.
Це підкреслив Сергій Мамедов, віцепрезидент Асоціації українських банків і голова правління ГЛОБУС БАНКУ
Ситуація на фінансових ринках
Ситуація на світових фінансових ринках, зокрема зміни митної політики США і загроза глобальної економічної кризи, не призвели до серйозних потрясінь для України. Мамедов відзначив, що швидка зміна економічних умов може впливати на інвестиційні пріоритети, але банківська система в Україні продовжує працювати стабільно завдяки ефективній політиці НБУ.
“Українські банки наразі мають достатній запас міцності, щоб уникнути негативних сценаріїв. Прогнози — стримано позитивні. У найближчі 2–3 місяці монетарна політика навряд чи зазнає суттєвих змін, адже інфляційний пік майже подолано”, — зазначив банкір.
Підтримка банківської системи
Сергій Мамедов також акцентував на кількох ключових чинниках, які сприяють розвитку банківської сфери України. Це, зокрема, ефективність монетарної політики НБУ, яка сприяє зміцненню гривні, збереженню стабільності курсу валют і розвитку депозитних і кредитних програм.
“Варто очікувати помірних коливань курсу, але без різких потрясінь. НБУ реалізує стратегію керованої гнучкості — і це означає, що жодних “землетрусів” на валютному ринку не буде. Найближчого місяця офіційний курс долара коливатиметься в межах 41,4–42,2 грн/$ “, — сказав Мамедов.
Він також відзначив, що банківська система України успішно адаптується до нових економічних реалій і продовжує надавати послуги, зокрема, через розвиток кредитних програм для малого та середнього бізнесу, а також привабливі ставки за гривневими депозитами.
“Нині немає навіть натяків на кризові явища. Банківський сектор залишається міцним і надійним. Люди не поспішають виводити кошти — навпаки, щомісячне зростання кількості вкладників становить близько 2%. Отже, попри невизначеність і часткову економічну залежність від партнерів, банківська система максимально захищена від воєнних ризиків “, — підсумував Мамедов.
Щодо нових обмежень на карткові перекази, які набудуть чинності з 1 червня, він підкреслив, що це необхідні кроки для протидії шахрайству і що вони навряд чи матимуть негативний вплив на розвиток банківських послуг. Сергій Мамедов також зазначив, що проблеми з картковими лімітами виникають лише в 3–5% випадків. У більшості таких ситуацій питання вирішуються швидко, якщо клієнт може підтвердити джерело своїх доходів.
Попри всі зовнішні виклики, банківська система України залишається стійкою і здатною ефективно функціонувати в умовах воєнного часу та економічної нестабільності.