Міжнародні резерви України досягли нового рекорду з початку війни, склавши $46,68 млрд у квітні 2025 року, що на $4,31 млрд більше порівняно з березнем.
Повідомляє Національний банк України на офіційному сайті
Надходження від партнерів
Зростання резервів стало можливим завдяки значним фінансовим надходженням від міжнародних партнерів та скороченню обсягів чистого продажу валюти Національним банком України (НБУ). Великі суми надійшли на валютні рахунки уряду України. Зокрема, від Європейського Союзу було отримано $4,86 млрд в рамках ініціативи Ukraine Facility та G7 ERA, а також $1,29 млрд від партнерів через рахунки Світового банку. Крім того, надходження від розміщення валютних ОВДП становили $0,19 млрд.
Зменшення продажу валюти
Україна також отримала $0,99 млрд кредиту від Великої Британії в межах ERA, однак ці кошти не були зараховані до резервів через їх цільове призначення. Загальна сума, що надійшла на обслуговування зовнішнього боргу, склала $0,52 млрд, з яких $0,30 млрд пішли на валютні ОВДП, $0,17 млрд – Світовому банку, а $0,05 млрд – іншим кредиторам. Міжнародному валютному фонду було виплачено $0,08 млрд.
Національний банк України зменшив чистий продаж валюти на 17,1% у порівнянні з березнем, продавши $2,21 млрд та придбавши лише $0,02 млрд для поповнення резервів. Зміни в курсах валют і вартості фінансових інструментів додали ще $0,74 млрд до резервів.
Наразі міжнародні резерви України забезпечують покриття 5,6 місяця імпорту. Хоча цей рекорд є найбільшим в історії країни, при коригуванні на інфляцію він не є максимальним.
Нагадаємо
Нещодавно видання Invest News повідомляло, що на 1 квітня 2025 року міжнародні резерви України досягли 42,38 мільярда доларів, зростаючи на 5,6% порівняно з лютим.