Четвер, 1 Травня, 2025

Саудівська Аравія змінює тактику, що загрожує бюджету Росії

Останні новини в світі

Саудівська Аравія, країна-лідер ОПЕК+, повідомила про можливість пережити тривалий період з низькими цінами на нафту, без подальших скорочень постачань. Це може означати значний перехід до збільшення видобутку нафти та розширення її частки на ринку. Такі зміни в політиці саудівців впливають на загальну ситуацію на ринку, включаючи Росію, яка є важливим гравцем в ОПЕК+.

Згідно з даними видання Reuters

Ціни тиснуть Росію

Рішення про відмову від подальших обмежень постачань нафти й збільшення видобутку стає болісним кроком для Росії, оскільки бюджет Кремля залежить від цін на нафту, які в умовах війни в Україні стрімко зростають. Росія потребує мінімальних цін на нафту на рівні 70 доларів за барель для забезпечення бюджетних витрат. Однак через надмірний видобуток Саудівської Аравії та інших країн ОПЕК+, ціни можуть опуститися до нижчого рівня, що може суттєво знизити доходи Росії.

Росія, як і інші члени ОПЕК+, змушена буде коригувати свою стратегію на тлі рішення Саудівської Аравії про збільшення видобутку. Зокрема, Росія віддає перевагу більш поміркованому збільшенню видобутку, щоб уникнути значного зниження цін на нафту, що може негативно позначитись на її економіці, особливо через санкції та інші міжнародні обмеження.

Фінансовий тиск зростає

Експерти зазначають, що зниження цін може призвести до того, що Росія опиниться під додатковим фінансовим тиском, адже доходи від продажу її санкційної нафти можуть знизитись, якщо ціни на неї впадуть нижче 50 доларів за барель. Російські експерти зазначають, що в умовах війни в Україні такі зниження можуть суттєво ускладнити фінансування військових витрат.

У своєму Telegram-каналі аналітик Євген Істербін оприлюднив фінансові звіти російських нафтових компаній за перший квартал. За його даними, прибуток “Лукойлу” впав у 5,5 раза (–82%), а виторг зменшилася на 12,2%.

“Саудівці почали цінову війну (сподіваюся, що так). Усі переживають, що сланцева промисловість США збанкрутує. А може у них взагалі інша мета. Збанкрутувати Росію”, — зазначив аналітик.

Історично Росія та Саудівська Аравія є основними гравцями на ринку нафти в рамках ОПЕК+, тому будь-які зміни в їхній стратегії мають серйозний вплив на глобальні ціни на нафту, а також на економічну ситуацію в цих країнах.

Наразі важко передбачити, які наслідки для Росії матиме подальше збільшення видобутку нафти в рамках ОПЕК+. Але факт, що ціни на нафту можуть опуститися нижче ключових рівнів, ставить країни, залежні від експорту нафти, перед серйозними економічними викликами.

Подібні записи

ЗАЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар
Будь ласка, введіть своє ім'я

Події в країні