Вівторок, 7 Січня, 2025

Євро впав до мінімуму з 2022 року наближаючись до паритету з доларом

Останні новини в світі

Курс євро до долара США знизився до найнижчого рівня з листопада 2022 року, впавши на 0,4% до $1,0314. Ця тенденція триває вже кілька місяців, і європейська валюта втратила приблизно 8% своєї вартості з кінця вересня, коли курс перевищував $1,12.

Повідомляє видання Forbes

Євро під тиском ризиків

Причини падіння євро багато в чому пов’язані з побоюваннями щодо впливу торгових мит США на економіку Єврозони, а також з очікуваннями, що Європейський центральний банк може скоротити ставки більш агресивно, ніж Федеральний резерв США.

Крім того, політична невизначеність в найбільших економіках єврозони додала додаткового тиску на валюту. Експерти вже прогнозують, що євро може сповзти до паритету з доларом США або навіть опуститися нижче цього рівня вже цього року. Останній раз такий психологічно важливий бар’єр був подоланий у 2022 році після початку війни в Україні, що спричинило енергетичну кризу в Європі та побоювання рецесії.

Зі свого боку, американський долар зміцнився після результатів президентських виборів у США в листопаді 2024 року, коли Дональд Трамп здобув перемогу, повідомляло видання Investnews. Федеральний резерв США продовжив зниження ставок у вересні, але після покращення економічних перспектив побоювання щодо ринку праці в країні ослабли. У грудні ФРС знизив ставку на 25 базисних пунктів до 4,25-4,5% річних та анонсував можливі подальші зниження у 2025 році.

Економічні виклики Єврозони

Згідно з прогнозами Єврокомісії, зростання економіки Єврозони у 2025 році буде повільнішим, ніж очікувалося раніше, — лише 1,3%. Це на 0,1% менше, ніж прогнозувалося раніше. У відповідь на економічні виклики ЄЦБ також знизив ставки на 25 базисних пунктів у грудні.

Ці події мають вагомий вплив на валютні курси та економічні прогнози по всьому світу, зокрема й в Україні, де середньорічний курс долара у 2024 році склав 40,7 грн/$, що трохи вище за попередні оцінки.

Подібні записи

ЗАЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар
Будь ласка, введіть своє ім'я

Події в країні