З початку 2024 року Державна служба фінансового моніторингу України отримала більше ніж 1,3 мільйона повідомлень про фінансові операції, що потребують перевірки. Це на 27% більше, ніж за той самий період минулого року. Кількість таких повідомлень постійно зростає, і вже кожне п’яте з них викликає підозри щодо відмивання коштів, корупції або фінансування тероризму.
Повідомляє: EPRAVDA
Результати перевірок Держфінмоніторингу
В результаті перевірок Держфінмоніторинг зумів заблокувати підозрілі операції на суму 6,1 мільярда гривень. Загалом, сума фінансових операцій у матеріалах, переданих до правоохоронних органів, склала вражаючі 53,1 мільярда гривень.
Більшість з цих повідомлень (80%) стосуються порогових фінансових операцій, що перевищують 400 тисяч гривень, а 20% є підозрілими, включаючи випадки, пов’язані з відмиванням коштів та іншими кримінальними діяннями. 99% повідомлень надійшло від банків, решта — від небанківських установ, таких як кредитні спілки й страхові компанії.
Фінансові злочини в Україні
Щодо подальших дій, то найбільша кількість матеріалів, а саме 223, була направлена до Національної поліції України, де розслідуються випадки шахрайства та фінансових махінацій на суму понад 15 мільярдів гривень. Ще 218 матеріалів на суму 9,7 мільярда гривень було передано до СБУ для розслідування справ, що пов’язані з державною зрадою та колабораціонізмом.
Не обійшлося і без корупційних справ — 120 матеріалів було направлено до НАБУ, де йдеться про посадових осіб на суму понад 7 мільярдів гривень. Більша частина цих коштів, а саме 59%, стосується злочинів, скоєних керівниками державних підприємств.
Ці цифри підтверджують, що фінансові злочини в Україні набирають обертів, і Держфінмоніторинг продовжує активно реагувати на загрози, що постають перед економічною безпекою країни.