Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 1,4 мільярда гривень для місцевих і обласних бюджетів громад, які зазнали збитків через бойові дії або тимчасову окупацію. Підтримка стосується фінансування за третій квартал 2025 року.
Повідомляють у Міністерстві фінансів.
Компенсація втрат місцевих бюджетів
Гроші мають компенсувати втрати місцевих бюджетів, що виникли через зменшення податкових надходжень унаслідок війни або близькості до фронту.
Найбільша частина дотацій — 635,7 млн грн — спрямована до 164 громад для відшкодування втрат від податку на доходи фізичних осіб. Ще 383,8 млн грн отримають 81 громада як компенсацію втрат від земельного податку. Крім того, 77 громад отримають 38,3 млн грн на відшкодування податку на нерухомість, а 38 громад — 56,8 млн грн для покриття втрат від спрощеної системи оподаткування.
Підтримка обласних бюджетів
Обласні бюджети п’яти областей — Донецької, Кіровоградської, Одеської, Полтавської та Сумської — отримають 297,3 млн грн для компенсації втрат від податку на прибуток підприємств.
Мета та ефективне використання дотацій
У Міністерстві фінансів наголошують, що держава системно підтримує території, які постраждали від бойових дій або знаходяться поблизу лінії фронту. За цей рік такі громади вже отримали понад 15,9 млрд грн додаткових дотацій.
“Важливо, щоб громади ефективно використовували ці кошти – на підтримку шкіл, лікарень, соціальної сфери і підтримку місцевої економіки”, — підкреслюють у відомстві.
Додаткова дотація, за словами Мінфіну, є ключовим механізмом фінансової стійкості для постраждалих територій і передбачена законом «Про Державний бюджет України на 2025 рік».
Нещодавно видання Invest News писало, що Україна запустила механізм компенсацій для бізнесу: до 10 млн грн для прифронтових підприємств та часткове покриття страхових премій по всій країні. Заявки подають онлайн, після виплати держава отримує право вимоги до Росії.

