Українська енергосистема має шанс пройти майбутній опалювальний сезон без масштабних обмежень електропостачання. Водночас стабільність ситуації напряму залежатиме від безпеки інфраструктури. Зокрема, від відсутності масованих атак з боку Росії.
Про це повідомили в пресслужбі Національної енергетичної компанії “Укренерго” у відповідь на запит виданню Укрінформ.
Енергосистема готується до зими, але ризики залишаються
“В цілому енергосистема планово готується до зими, але її успішна робота буде залежати від інтенсивності ворожих ударів та швидкості проведення відновлювальних робіт. Як буде діяти ворог взимку та з якою силою очікувати обстрілів ми зараз не можемо передбачити. Але точно знаємо, що маємо бути готові до будь-яких сценаріїв”, — наголосили в компанії.
За словами представників “Укренерго”, з початку року Україні вдалося відновити частину потужностей, які були втрачені через попередні удари. Зокрема в генерації та системах передачі електроенергії.
В Україні стрімко зростає розподілена генерація
Окрім відновлення пошкоджених об’єктів, на стабільність енергопостачання також починають впливати нові джерела — йдеться про розвиток так званої розподіленої генерації. Це як промислові резервні установки на підприємствах, так і об’єкти, під’єднані до загальної мережі.
“За даними компаній, які виробляють електроенергію на газотурбінних та газопоршневих установках, приріст цього виду генерації в Україні у 2025 році станом на початок вересня склав понад 200%”, — уточнили в “Укренерго”.
У компанії підкреслили, що незалежно від зовнішніх факторів, енергетичний сектор працює на випередження і робить усе можливе, аби уникнути повторення масових відключень, подібних до тих, що мали місце в попередні сезони.

