Україна готується до запуску першого великого етапу співпраці з США в межах домовленостей щодо стратегічних копалин. Йдеться про відкриття тендерів на розробку одного з найбільших літієвих родовищ країни. Це ділянки Добра, що розташована в центральній частині держави.
Повідомляє видання The New York Times із посиланням на джерела в українському уряді.
Старт тендерного процесу
Кабінет Міністрів уже працює над підготовкою нормативних рекомендацій для початку тендерного процесу. Очікується, що цей етап триватиме кілька тижнів і стане фактичним стартом реалізації “історичної угоди” між Києвом і Вашингтоном.
Участь у майбутньому конкурсі, за даними американських журналістів, можуть взяти ключові міжнародні гравці. Вони зацікавлені у видобутку критично важливих ресурсів, зокрема літію. Елемент активно використовується у виробництві акумуляторів для електромобілів.
Серед потенційних претендентів називають консорціум за участі компанії TechMet, у якій є частка уряду США, а також відомого американського бізнесмена Рональда Лаудера.
Зміцнення стратегічного партнерства
Аналітики розцінюють це як важливий політичний сигнал. На думку The New York Times, українська влада прагне продемонструвати, що співпраця з Вашингтоном має конкретне наповнення. Це відбувається попри побоювання з боку Києва щодо можливого зниження уваги Білого дому до теми війни в Україні. Причиною таких побоювань є застій із Росією.
Проєкт із запуску видобутку літію може стати не лише економічним поштовхом. Він також розглядається як інструментом зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США. Таку думку висловлюють оглядачі.

