Середа, 21 Травня, 2025

Україна стає частиною першої міжнародної конвенції про ШІ

Останні новини в світі

Україна стала підписантом Рамкової конвенції Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права. Цей акт є першим міжнародним документом, який визначає основні принципи регулювання штучного інтелекту в державному секторі.

Повідомляє Міністерство цифрової трансформації у своєму Telegram-каналі

Принципи та підписання конвенції

Конвенція передбачає, що країни повинні забезпечити дотримання ключових принципів, таких як прозорість, недискримінація, захист приватності, а також надійність та безпеку під час створення та використання ШІ-систем.

Підписання відбулося в Страсбурзі в рамках конференції EURODIG 2025. Для набуття чинності документа потрібно, щоб його ратифікувала Верховна Рада України.

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, який підписав конвенцію, підкреслив, що штучний інтелект стане важливою частиною українських цифрових платформ, таких як «Дія» та «Мрія», і що Україні потрібно вже сьогодні впроваджувати принципи безпечного застосування новітніх технологій. Він також зазначив, що країна орієнтується на європейські стандарти у цифровій трансформації.

Міжнародна підтримка та вплив

На цей час вже 15 країн, серед яких Велика Британія, США, Канада, Японія, Ізраїль та країни ЄС, підписали цей документ. Хоча конвенція в першу чергу орієнтована на публічний сектор, її принципи також будуть мати вплив на бізнес. Міністерство цифрової трансформації планує впровадження методології HUDERIA — інструмента Ради Європи для оцінки відповідності ШІ-продуктів правам людини та демократичним стандартам. Документ не стосується оборонного сектору.

Робота над текстом тривала три роки, і до нього долучались країни Ради Європи, незалежні експерти, бізнес-структури та громадські організації. Україна активно брала участь у розробці цього документу як член комітету зі штучного інтелекту Ради Європи.

Нагадаємо

У попередніх публікаціях видання Invest News повідомлялось, що більшість українців не використовують штучний інтелект у повсякденному житті, хоча 64% не мають досвіду з цією технологією. Лише 26% активно використовують ШІ.

Події в країні