Deutsche Bank, найбільший фінансовий гравець Німеччини, повідомив про найвищий квартальний прибуток за останні 14 років.
Такі дані опублікувало видання Financial Times
Зростання доходів банку
Результат став можливим завдяки значному зростанню доходів від торгівлі облігаціями та валютами. Основним чинником цієї динаміки стала підвищена ринкова волатильність, спричинена тарифною політикою президента США Дональда Трампа.
У першому кварталі 2025 року прибуток до сплати податків сягнув €2,8 млрд — це на 39% більше, ніж за аналогічний період 2024-го, і на 7% перевищує прогнози аналітиків. Загальні доходи банку зросли на 10%, досягнувши найвищого рівня за останнє десятиліття.
Ключовим джерелом прибутку стала торгівля борговими інструментами та валютами — саме цей напрям показав ріст на 17% порівняно з попереднім роком. Водночас інвестиційні доходи від розміщення акцій та консалтингу знизилися на 8% через збитки в одному з ризикованих активів, назву якого банк не розкриває.
Ризики та очікування
Показник ефективності банку — співвідношення витрат до доходів — покращився до 61,2%, що не тільки нижче тогорічного рівня (68,2%), але й кращий за внутрішній орієнтир у 65%. Це стало можливим, зокрема, завдяки скороченню витрат на судові процеси, що допомогло зменшити загальні витрати на 2%.
Попри позитивні результати, банк також зафіксував зростання резервів на можливі втрати за кредитами — до €471 млн, що на 16% більше за очікування. Хоча обсяг проблемних позик скоротився на 27%, керівництво банку визнає, що ситуація на ринку залишається невизначеною.
Генеральний директор Крістіан Зевінг у зверненні до співробітників наголосив, що ринки досі перебувають під тиском через можливу ескалацію глобальної торгівельної напруги.
“Ми сподіваємося, що ескалації не буде, рівень невизначеності та волатильності, ймовірно, залишатиметься високим у найближчій перспективі “, — зазначив він.
Нагадаємо
У попередніх матеріалах видання Invest News повідомлялось, що німецька SAP стала найдорожчою компанією Європи, обігнавши Novo Nordisk завдяки зростанню акцій, успіхам у хмарних технологіях та штучному інтелекті.