2024 рік став значущим для мільярдерів у світі. Кількість людей, чий капітал перевищує мільярд доларів, зросла на 204 особи, досягнувши рекордних 2769. Загальний обсяг їхніх статків збільшився на неймовірні $2 трлн, повідомляє у своїй щорічній доповіді організація Oxfam.
Пише видання Forbes
Статки через спадщину
Цей рік став важливим, оскільки кожні два тижні у світі з’являлося чотири нових мільярдери, а їхній капітал зростав на $5,7 млрд кожного дня. Якщо цей тренд збережеться, за наступні десять років у світі з’явиться п’ять осіб, чиї статки перевищать $1 трлн.
Однак, попри зростання багатства, автори доповіді звертають увагу на важливий момент: 60% статків сучасних мільярдерів не є результатом їхньої праці. Більшість багатств належать тим, хто здобув їх через спадок або завдяки своїм зв’язкам і монопольній владі. Це вперше, коли в списку мільярдерів більше тих, хто отримав свої статки через спадок, ніж тих, хто їх заробив власною працею. Особливо дивно, що всі мільярдери до 30 років стали такими виключно завдяки спадщині.
Рекордні статки мільярдерів
До січня 2025 року, список найбагатших людей світу очолює Ілон Маск, чий капітал перевищує $400 млрд, про це повідомляло видання Invest News раніше. На другому місці знаходиться Джефф Безос зі статками в $238,5 млрд, а за ним іде Ларрі Еллісон з $213,7 млрд.
В цілому, статки 500 найбагатших людей світу у 2024 році досягли рекордної суми в $10 трлн. В основному це стало можливим завдяки успіхам американських технологічних компаній, що підняли акції таких мільярдерів, як Еллісон, Безос, Марк Цукерберг і засновники Google.
Це викликає питання: чи не стане зростання кількості мільярдерів і їхніх статків ще більшою причиною нерівності, коли більшість багатства буде у дуже малих груп людей? Наступні роки можуть показати, чи буде цей тренд і далі зростати в економіці світу