Ботсвана та Ангола приєдналися до глобальної ініціативи, яку ініціювали країни G7, з метою виключення Росії з міжнародного ринку алмазів. Ця ініціатива стане важливим елементом санкцій, запроваджених після початку війни в Україні, і покликана посилити економічний тиск на Росію.
Повідомляє: EPRAVDA
Прозорість алмазного ринку
Однією з основних частин плану є нова система відстеження алмазів, яка дозволить встановити точне походження кожного каменю. Цей механізм мав запрацювати з вересня 2024 року і забезпечить прозорість у постачанні алмазів, унеможливлюючи їхнє змішування з російськими у третіх країнах, таких як Дубай чи Індія. Важливу роль у цьому процесі відіграватимуть країни-конкуренти Росії на ринку — Ботсвана та Ангола.
Ботсвана, яка є другим за величиною виробником алмазів після Росії, підтвердила свою готовність до участі у новій сертифікаційній системі. У 2025 році в країні відкриється спеціалізований центр сертифікації, де кожен алмаз отримуватиме унікальний номер, що дозволяє відстежити його шлях по всьому ланцюгу постачання. Це сприятиме недопущенню змішування каменів різного походження.
Боротьба за алмази
Ангола також зробила важливий крок, вирішивши викупити частку російської компанії «Алроса» в одному з місцевих підприємств, що займається видобутком алмазів. Це дозволить знизити ймовірність конфлікту інтересів і ще більше ускладнить можливості для Росії зберігати вплив на ринок.
За оцінками, нові стандарти сертифікації охоплять 80-90% світових постачань алмазів, що дозволить ефективно розрізняти легальні та нелегальні камені. Цей крок стане важливою частиною зусиль щодо обмеження впливу Росії на світовий ринок алмазів, а також сприятиме посиленню глобальних санкцій.
Нагадаємо
Російська алмазодобувна компанія «Алроса» вже постає перед труднощами: вона планує скоротити витрати та призупинити видобуток на деяких менш рентабельних активах.