Український бізнес продовжує поставати перед численними труднощами у взаємодії з державними органами, що відображається в новому звіті Ради бізнес-омбудсмена (РБО). У третьому кварталі 2023 року компанії подали 310 скарг, 180 з яких були закриті. Проте, 99 справ залишаються відкритими на початок листопада.
Повідомляє: FORBES
Фінансові результати Ради
Загалом, Рада допомогла бізнесу повернути 305,6 мільйона гривень, а за весь період діяльності організації сума фінансового ефекту склала 25 мільярдів гривень. Основною темою звернень до РБО стали податкові питання, хоча їх частка в порівнянні з попередніми кварталами зменшилася завдяки прогресу у виконанні рекомендацій Ради щодо роботи з системою СМКОР.
У звітному періоді податкові скарги складали 58% від загальної кількості, що на 12% менше, ніж у попередні квартали. Проте, для багатьох підприємств проблема з податковими перевірками залишається нагальною, хоча майже половину скарг вдається успішно вирішити.
Рада бізнес-омбудсмена також зазначила, що, хоча блокування накладних стало менш поширеним явищем порівняно з минулим роком, проблема все ще залишається актуальною, і стабілізація не досягнута на бажаному рівні.
Зловживання правоохоронців і митниці
Крім податкових питань, бізнес продовжує скаржитися на зловживання правоохоронними органами та митницею, хоча значних змін у цих сферах не спостерігається. Понад 13% скарг стосувалися неправомірних дій правоохоронців, а 9% – митниці.
У травні цього року засновник Concorde Capital Ігор Мазепа анонсував створення антирейтингу правоохоронців та суддів, які використовують свої повноваження з незаконною метою. Це підтримали 42 українських підприємці, які опублікували Маніфест на захист 42-ї статті Конституції.
За словами Мазепи, український бізнес втомився від тиску правоохоронців і готовий об’єднатися для боротьби з неправомірними діями. Бізнес також планує створити організацію, яка захищатиме підприємців від тиску правоохоронних органів та координуватиме дії з державою.
За даними Офісу генпрокурора, 77% кримінальних справ проти бізнесу не доходять до суду з обвинувальним актом. Це число є рекордним, і за останні роки цей показник значно знизився, свідчать офіційні дані.