Уряд США вимагає від Google продати свій браузер Chrome, звинувачуючи компанію у зловживанні монопольним становищем на ринку. Мінʼюст стверджує, що ці заходи повинні допомогти створити більше конкурентних умов на ринку, зокрема заборонити ексклюзивні контракти, які забезпечують Google домінування. Також компанію зобов’язують ділитися результатами пошуку з конкурентами протягом 10 років.
Повідомляє: FORBES
Відповідь Google
Google вважає вимоги уряду занадто радикальними й втручанням у її діяльність. Компанія стверджує, що розділення її бізнесу може нашкодити конфіденційності користувачів і інноваціям, а також послабити технологічне лідерство США. Google також вважає, що це негативно вплине на інших, як-от Mozilla Firefox, яка залежить від угод із Google. Юридичний директор компанії Кент Вокер заявив, що Google готова боротися і представить свою контрпропозицію до кінця 2024 року
Боротьба з монополією
Ця справа проти Google триває з 2020 року, коли Міністерство юстиції США звинуватило компанію в тому, що вона використовує свої монопольні позиції для обмеження конкуренції на ринку пошуку та реклами. Подейкують, що Google використовувала мільярдні виплати компаніям, як Apple та Samsung, за те, щоб їхні пристрої за замовчуванням використовували пошукову систему Google.
В серпні 2024 року суд визнав, що Google незаконно монополізувала ринок пошуку. Це стало значною перемогою антимонопольних органів США, адже не було жодних подібних рішень за останні 20 років. Уряд продовжує боротися за відновлення справедливої конкуренції на ринку онлайн-пошуку та реклами, зокрема через вимогу змусити Google розділити свій бізнес.