Інвестиційний банк Goldman Sachs знизив прогноз економічного зростання Великої Британії та ЄС на наступний рік, оцінивши негативний вплив можливих торгових тарифів, які може ввести Дональд Трамп. Зокрема, йдеться про введення мит на імпортовані товари з усього світу, що потенційно вплине на економічну динаміку.
Повідомляє: TELEGRAPH
У новому прогнозі банк знизив очікування зростання економіки Великої Британії на 2025 рік до 1,4%, що на 0,2% менше порівняно з попереднім прогнозом у 1,6%. Щодо економіки Єврозони, очікується розширення на 0,8%, що також нижче попередніх прогнозів у 1,1%.
Вплив торгових тарифів на економіку Єврозони та Великобританії
Аналіз Goldman Sachs свідчить, що введення американських торгових тарифів на імпорт з Європи може уповільнити економічний розвиток, зокрема через можливу відповідь Європи введенням власних мит на американські товари. Це може призвести до скорочення валового внутрішнього продукту (ВВП) Єврозони на 1%, зокрема до падіння на 1,1% в Німеччині та на 0,7% у Великобританії.
Однак, частину цих втрат може компенсувати збільшення витрат на оборону, оскільки європейські країни готуються до можливого скорочення американської підтримки України під час президентства Трампа.
«Загалом наш аналіз вказує на зниження реального ВВП в Єврозоні на 0,5%, зокрема на 0,6% у Німеччині та 0,3% в Італії, а також на помірне зниження в 0,4% у Великобританії», — йдеться у звіті Goldman Sachs.
Економісти також зазначають, що основний негативний вплив на економічне зростання Європи очікується в період між першим і четвертим кварталами 2025 року.
Негативний вплив на Китай та глобальну торгівлю
Крістіан Шульц з Citi додає, що підвищення мит на китайські товари, які загрожує ввести Трамп, також негативно позначиться на економіці Китаю та на глобальній торговій динаміці. Тариф у 60% на китайські товари, який може ввести Трамп, значно знизить економічне зростання Китаю.
Така ситуація обумовлена тим, що експорт товарів з ЄС складає близько 3,1% від ВВП Євросоюзу, і торговий профіцит у 2023 році становив 1,1% від ВВП. Водночас Німеччина та Італія виявляться більш уразливими до тарифних змін, ніж Франція та Іспанія.