Іспанський кредитор Santander оголосив про намір відкрити повнофункціональний цифровий банк у Сполучених Штатах до кінця 2025 року. Цю інформацію підтвердила виконавчий голова банку Ана Ботін на конференції Інституту міжнародних фінансів у Вашингтоні.
Повідомляє: INVESTING
Santander вже запустив свій цифровий банк, який пропонує високодохідні заощаджувальні рахунки в США. Це дозволить фінансувати до 30 мільярдів доларів у вигляді кредитів на купівлю автомобілів і розширити свій роздрібний бізнес у країні. У майбутньому банк планує додати нові фінансові продукти.
Ана Ботін також зазначила, що попри численні рекомендації продати банк у США, вона вирішила залишити його на ринку.
“Багато людей казали мені, що банк ніколи не виживе, але я цього не зробила”
— підкреслила вона.
Santander є третім за величиною кредитором в єврозоні за ринковою капіталізацією і є одним із небагатьох європейських банків, які мають роздрібну присутність на ринку США після виходу своїх конкурентів BBVA та BNP Paribas. Банк вже має 409 філій, розташованих переважно у дев’яти штатах на північному сході країни.
Перспективи та економічні очікування
Запуск Openbank, найбільшого цифрового банку Європи з депозитами понад 18,5 мільярда євро, є частиною глобальної стратегії Santander щодо розширення роздрібної торгівлі. Усі послуги цифрового банку доступні на одному веб-сайті та в одному додатку.
Ботін висловила сподівання на збільшення інвестицій після виборів у США 5 листопада.
“У мене склалося враження, що в США, на відміну від Європи, багато корпорацій чекають на результати виборів”
— додала вона.
Вона також зазначила, що Santander є п’ятим за величиною автокредитором у США і очікує зростання споживчого попиту. Ботін вважає, що американська економіка демонструє ознаки поступового відновлення, хоча і не так швидко, як сподівалися раніше. “Це, напевно, м’яка посадка, але з повільним відновленням” — зазначила вона.