Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує, що світовий борг може перевищити 100 трильйонів доларів до кінця 2024 року, а до 2030 року зрости до рівня, близького до 100% глобального ВВП.
Повідомляє: EPRAVDA
Згідно з даними МВФ, хоча в багатьох країнах борг може стабілізуватися або зменшитися, в інших він залишиться значно вищим, ніж до початку пандемії. Це стосується понад половини світового боргового навантаження та близько двох третин світового ВВП.
Країни під фінансовим тиском
Очікується, що заборгованість зросте в таких країнах, як США, Великобританія, Бразилія, Франція, Італія та ПАР. Державні витрати на екологічні програми, проблеми старіння населення та забезпечення безпеки, ймовірно, створять додатковий фінансовий тиск у найближчі роки.
Крім того, МВФ зазначає, що ризик заборгованості за несприятливого сценарію може сягнути 115% ВВП у 2026 році, що на 20% вище базового прогнозу. Це викликано низьким економічним зростанням, жорсткішою фінансовою політикою та зростанням відсоткових ставок.
Важливо, що різниця в ризиках заборгованості між країнами значна: для розвинених економік цей показник знизиться до 134% ВВП, тоді як для країн, що розвиваються, він збільшиться до 88%.
МВФ рекомендує країнам з розвинутою економікою переглянути свої пріоритети видатків, впроваджувати реформи в соціальних виплатах і коригувати податкову політику для досягнення фінансової стабільності.
Нагадаємо
МВФ, один з основних донорів для України, ухвалив важливе рішення, яке суттєво вплине на зменшення виплат за державним боргом.