Четвер, 21 Листопада, 2024

Фінансова криза: двадцять шість найбідніших країн під загрозою

Останні новини в світі

Світовий банк повідомив, що 26 найбідніших країн, де проживає 40% найменш забезпечених людей, досягли рекордного рівня боргу з 2006 року та стають дедалі вразливішими до стихійних лих і інших потрясінь.

Повідомляє: REUTERS

Відповідно до нового звіту, опублікованому за тиждень до початку щорічних засідань Світового банку та Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні, економіки цих країн в середньому бідніші, ніж до пандемії COVID-19, попри те, що інші регіони значною мірою відновилися. Документ підкреслює серйозні проблеми в зусиллях щодо подолання крайньої бідності та наголошує на необхідності збору 100 мільярдів доларів для Міжнародної асоціації розвитку (МАР), яка фінансує найменш забезпечені країни.

Зростаючий борг і вразливість до стихійних лих

Згідно з даними, ці 26 країн мають річний дохід на душу населення менше ніж 1145 доларів США і дедалі більше покладаються на гранти та кредити з низькими відсотковими ставками, оскільки традиційне фінансування вичерпалося. Середнє співвідношення боргу до ВВП досягло 72%, що є найвищим показником за останні 18 років, причому половина з цих країн вже перебуває в борговій кризі або на межі її виникнення.

Більшість країн у дослідженні розташовані в Африці на південь від Сахари, включаючи Ефіопію, Чад і Конго, але також є Афганістан і Ємен. Звіт підкреслює, що дві третини цих країн страждають від збройних конфліктів або соціальної нестабільності, що заважає іноземним інвестиціям і експорту.

Головний економіст Світового банку Індерміт Гілл зазначив, що поки решта світу відвертається від підтримки бідніших країн, МАР стала їхнім “рятівним кругом”. Він підкреслив, що за останні п’ять років більшість фінансових ресурсів МАР було направлено до цих 26 країн.

МАР зазвичай поповнюється кожні три роки шляхом внесків країн-учасників Світового банку. У 2021 році вона зібрала рекордні 93 мільярди доларів, а президент Світового банку Аджай Банга має намір перевищити цю суму, зібравши понад 100 мільярдів до 6 грудня.

Світовий банк також вказує на те, що стихійні лиха завдали значної шкоди цим країнам за останнє десятиліття. З 2011 по 2023 рік стихійні лиха викликали щорічні втрати у 2% ВВП, що в п’ять разів більше, ніж у країнах з нижчими доходами.

Звіт рекомендує цим країнам, які мають великі неформальні сектори, активніше працювати над покращенням збору податків і підвищенням ефективності державних витрат.

Подібні записи

ЗАЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар
Будь ласка, введіть своє ім'я

Події в країні