Субота, 5 Жовтня, 2024

НБУ наводить лад: які банки та фінкомпанії отримали штрафи

Останні новини в світі

Ринок небанківських фінансових послуг у серпні зазнав змін, зокрема кількість учасників скоротилася з 963 до 946. Водночас кількість банків залишилася на рівні 62. Про це повідомляє Національний банк України.

Як змінився ринок небанківських фінансових послуг в Україні

Незважаючи на скорочення кількості учасників, до Державного реєстру фінансових установ додали одну нову фінансову компанію, а до Реєстру страхових і перестрахових брокерів – двох нових брокерів.

Нацбанк у серпні анулював ліцензії:

  • примусово – 2 фінансовим компаніям, 
  • добровільно – 11 фінкомпаніям, 3 страховикам, 3 кредитним спілкам, 1 компанії зі страхування життя.

Крім того, 15 фінансових компаній і один страховик отримали згоду на звуження обсягу ліцензії.

Фото: НБУ

На ринку фінансових послуг регулятор визнав 18 банківських і 31 небанківську фінансову групу. Також на платіжному ринку працюють 16 платіжних систем, створених резидентами, і 15 міжнародних систем, створених нерезидентами. Загалом ринок платіжних послуг підтримали 48 комерційних агентів і 30 технологічних операторів.

Варто зазначити, що в липні НБУ отримав 318 запитів на реєстраційні та ліцензійні дії від учасників ринку. Зокрема, запити надходили від різних фінансових установ, таких як:

  • фінансові компанії,
  • ломбарди,
  • лізингодавці,
  • страховики,
  • кредитні спілки,
  • колекторські компанії,
  • банки,
  • оператори платіжних послуг.

НБУ анулював ліцензію «Лізинг Тайм»

НБУ анулював ліцензію на діяльність фінансової компанії ТОВ «Лізинг Тайм». Це сталося у зв’язку з визнанням ділової репутації цієї установи та її власника, Грегорі Штульберга, небездоганною.

Рішення про анулювання ліцензії було ухвалено 26 серпня 2024 року. Регулятор заявив, що Грегорі Штульберг опосередковано володіє російським «АЛЕФ-БАНК» через компанію, зареєстровану у Великій Британії.

Кого з гравців фінринку НБУ оштрафував у серпні

У серпні 2024 року Нацбанк вжив заходів впливу до 5 банків і 4 небанківських фінустанов за порушення законодавства у сфері запобігання легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та розповсюдження зброї масового знищення. Також було порушено вимоги валютного законодавства.

Які банки отримали штрафи

НБУ оштрафував банкірів за неналежне виконання обов’язку застосовувати ризик-орієнтований підхід та здійснювати належну перевірку клієнтів:

  • ОТП Банк отримав штраф у розмірі 10,5 млн грн. Також установа має письмове застереження.
  • Укргазбанк оштрафували на суму 10,1 млн грн. Додатково банк отримав штраф у розмірі 400 тис. грн за порушення валютного нагляду та несвоєчасне виявлення індикаторів валютних операцій своїх клієнтів.
  • Оксі Банк отримав штраф у розмірі 10,1 млн грн. Штраф було накладено через виявлені порушення в діяльності банку, включно з нездійсненням додаткових заходів під час перевірки клієнтів, кінцевий бенефіціарний власник яких є членом сім’ї політично значущої особи.

Тим часом НБУ оштрафував Агропросперіс Банк на 200 тис. грн за недотримання банком деяких вимог Закону про ПВК/ФТ.

А ПУМБ отримав письмове застереження, оскільки не виконав вимог надавати додаткову інформацію на запити спеціально уповноваженого органу. 

«Ця інформація могла бути пов’язана з фінансуванням тероризму, розповсюдженням зброї масового знищення та іншими колабораціоністськими діями. Також банк на запит регулятора надав недостовірну інформацію щодо виконання вимог законодавства, що регулює відносини у сфері ПВК/ФТ», – йдеться в повідомленні НБУ.

Нацбанк покарав кілька гравців небанківського фінринку

ФК «Артем» отримала штраф у розмірі 800 тис. грн за невиконання обов’язку обладнати приміщення окремого структурного підрозділу установи системою технологічного відеоконтролю. 

«У цьому підрозділі здійснюються операції з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі. Компанія також порушила порядок здійснення валютно-обмінних операцій», – ідеться в повідомленні.

ФК «Магнат» отримала штраф у розмірі 500 тис. грн за відмову клієнту в здійсненні валютно-обмінної операції. 

«Інцидент стався через банкноту іноземної валюти, яка за дизайном та елементами захисту повністю відповідала зразкам, наведеним на офіційних сайтах центральних банків іноземних держав. Справжність банкноти було підтверджено з використанням відповідного обладнання», – зазначив регулятор.

  • ФК «Партнер» отримала штраф у розмірі 255 тис. грн за недотримання вимог щодо ідентифікації та верифікації нового клієнта, а також за відсутність належного аналізу фінансових операцій. Крім того, компанію було оштрафовано на додаткові 50 тис. грн за порушення закону про валюту.
  • ФК «Ліберті Фінанс» отримала штраф у розмірі 255 тис. грн за недотримання вимог щодо ідентифікації та верифікації нових клієнтів, а також за неналежний аналіз фіноперацій. Це рішення ухвалив регулятор після виявлення численних порушень у діяльності компанії.

Раніше ми писали про те, що в Україні рівень інфляції сягнув 7,5%.

Подібні записи

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Події в країні