Четвер, 14 Листопада, 2024

Глобус Банк видав 55 енергокредитів на суму 42 млн грн за понад два місяці

Останні новини в світі

За понад два місяці з початку дії програм енергокредитування, Глобус Банк надав 55 кредитів на загальну суму 42 млн грн. Серед цих кредитів:

  • 26 позик на 10 млн грн було надано приватним домогосподарствам;
  • 13 кредитів на суму 14 млн грн було видано малому та середньому бізнесу;
  • 16 позик на 18 млн грн було надано ОСББ та ЖБК в рамках програм “Енергодім” та “ГрінДІМ” Фонду енергоефективності, а також у межах державної програми “Доступні кредити 5-7-9”.

Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку, зазначив, що енергокредити були видані у 16 містах України, включаючи Київ, Львів, Одесу та інші. Наразі в процесі розгляду знаходяться 27 заявок на нові кредити.

Банкір також звернув увагу на зростаючий попит на енергокредити, зокрема серед власників домогосподарств. Очікується, що в жовтні банк потроїть свій кредитний портфель за цими програмами. Замотаєв підкреслив, що попит на енергокредити сприяє лібералізації кредитних умов.

Основні причини відмов у кредитуванні для фізичних осіб полягають у порушенні умов програм, наприклад, високий сукупний щомісячний дохід родини (більше 189 тис. грн) або загальна площа будинку понад 250 м². Для ОСББ та ЖБК причини відмов зустрічаються рідко, оскільки заявки приймаються лише від організацій без боргів або з незначними заборгованостями перед постачальниками ресурсів.

Банкір озвучив і основні умови, за дотримання яких позичальники можуть розраховувати на отримання кредиту.

Для власників домогосподарств:

  • Необхідно подати стандартний пакет документів (паспорт, код, довідка з місця роботи), правовстановлюючі документи на будинок та довідку про наявність особового рахунку побутового споживача електроенергії. 
  • Необхідно визначитися із постачальником обладнання та подати документи на придбання та встановлення енергообладнання.
  • Енергокредит видається виключно власнику будинку, загальна площа якого не перевищує 250 м2
  • Середньомісячний сукупний дохід всіх членів родини за останні 6 місяців не повинен перевищувати десятикратний розмір місячної середньої заробітної плати в Україні. Тобто не більше за 189 тис. гривень.

Для ОСББ або ЖБК: 

  • Рішення / протокол зборів членів ОСББ та ЖБК з рішенням про подання документів на отримання кредиту для придбання та встановлення СЕС (рішення має бути схвалено більшістю власників квартир).
  • Пакет документів: правовстановлючі документи юрособи, фінансова звітність, угода з постачальником обладнання, яке планується встановити.
  •  Кредити можуть отримати ОСББ та ЖБК, в яких середній рівень збирання платежів за рік не нижче 85% затвердженого кошторису, та в яких відсутня прострочена заборгованість перед ресурсопостачальними підприємствами. 

“Одночасно ОСББ або ЖБК можуть подати документи до ДУ “Фонд енергоефективності” з метою участі в програмах фонду, які передбачають компенсацію до 70% від вартості енергоефективного проєкта”, — зауважив експерт. 

Фахівець вказав на низку факторів, що можуть позитивно вплинути на розвиток програм з енергокредитування. Зокрема серед них він відзначив такі:

  • Достатня обізнаність громадян з умовами пільгового енергокредитування та вигодами, які вони отримують від встановлення такого обладнання.
  • Непрямий чинник: стабільна ситуація в економіці країни й на валютному ринку зокрема.
  • Непрямий чинник: стабільна ситуація з енергопостачанням.
  • Непрямі “воєнні” фактори: від мінімізації наслідків ворожих обстрілів до позитивної динаміки на фронті.

“Ми живемо в досить складних воєнних умовах, а ризики перебоїв з енергопостачанням в осінньо-зимовий період є досить вагомими. Цей фактор часто-густо змушує потенційних позичальників до швидшого ухвалення рішення про участь в кредитних програмах. Енергонезалежність — це стратегія, яка потребує розсудливості, готовності до швидких і системних змін. Саме тому ми налаштовані досить оптимістично: найближчими місяцями кількість виданих енергокредитів може значно зрости”, — підсумував Дмитро Замотаєв.  

Подібні записи

ЗАЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар
Будь ласка, введіть своє ім'я

Події в країні