Четвер, 21 Листопада, 2024

На старті. Як криптоінвестори можуть заробити на фармінгу нових монет

Останні новини в світі

Українці мають можливості вкладати гроші у криптовалюту. При цьому в цифровому світі є багато варіантів для отримання доходу: класичний трейдинг, віртуальні депозити або фармінг. Про цей непростий, але цікавий метод криптоінвестицій вирішила розповісти редакція видання Investnews в постійній рубриці “Школа інвестора”. 

Нагадаємо, раніше “Школа інвестора” розібралась, що таке стейкінг криптовалют та як правильно обирати варіанти віртуальних депозитів для отримання стабільного доходу.  

Зверніть увагу: Цей матеріал не є інвестиційною порадою. Всі рішення щодо інвестицій у цифрові активи інвестори приймають самостійно та несуть за них повну відповідальність.

Що таке фармінг криптовалют та як він працює

Як розповідає CO-CEO компанії SpiceProp Наталія Бойко в коментарі виданню Investnews, фармінг – це спосіб пасивного заробітку на криптовалюті. Тобто, замість простого зберігання токенів власники можуть «здавати» їх у тимчасове користування, надаючи ліквідність та стаючи так званими постачальниками ліквідності. Постачальники формують пули, які  керуються смарт-контрактами. В межах цих угод йде блокування токенів до виконання обумовлених умов. 

“Ці токени можуть використовуватися для кредитування в DeFi або при торгівлі криптовалютою, а частина комісій та відсотків виплачується постачальникам ліквідності як винагорода”, – пояснює експерт.

За словами Бойко, інвестувати можна:

  • у пули вже відомих криптовалют, де дохідність зазвичай становить 4-7% на рік. Мова йде про монети з першої десятки з капіталізації.
  • в нові проекти через Launchpool-сервіси, де дохідність може досягати 100% на рік. 

“Один із найпопулярніших таких сервісів – Binance Launchpool, де криптобіржа сама відбирає проекти, що забезпечує додатковий захист для інвесторів. Щоб розпочати фармінг, достатньо підключити свій гаманець до платформи, вибрати пул та розмістити токени. Фармінг можна зупинити будь-якої миті”, – звертає увагу Наталія Бойко. 

Чому нові монети проходять фармінг перед лістингом на криптбіржі

Часто нові монети проходять так званий фармінг у launchpool-сервісах перед тим, як починають ліститися на біржах та торгуватися в парах з іншими криптовалютами. Цей процес важливий для нових проектів та вигідних для інвесторів, вважає експерт Наталія Бойко. Чому? Справа в тому, що launchpool-сервіси надають новим проектам доступ до широкої аудиторії: великі платформи приваблюють мільйони лояльних користувачів, кожен із яких сподівається знайти перспективну «skyrocket»-монету. 

“Це чудова можливість для прискорення зростання нової криптовалюти”, – акцентує експерт.

З іншого боку, невеликі інвестори також виграють одразу в декількох напрямках:

  • отримуючи шанс прийняти участь у перспективному проекті на ранній стадії, 
  • диверсифікуючи портфель навіть за обмеженого капіталу, 
  • зберігаючи свої токени, 
  • отримуючи дохід у новій криптовалюті. 

Як виглядають інвестиції у фармінг на практиці

Щоб дізнатися, як працює фармінг нових монет та який дохід можно отримати на заморозці грошей у ланчпулах, варто використати можливості криптобіржі Binance. Знайти ланчпул сервіс на майданчику просто, він знаходиться у розділі “Докладніше” у веб-версії Бінанс.

Тут періодично стартують запуски нових проєктів. Як це відбувається? Якась команда хоче вивести свою монету на лістинг у Binance. Для цього запускається оголошення і бажаючі інвестори можуть заморозити певну суму своїх криптоактивів у BNB або FDUSD на декілька днів. Саме цей процес й називається фармінг. 

Коли фармінг завершується, інвестори можуть отримати винагороду у нових монетах, що виходять на лістинг. Їх можна як продати, так й залишити у своєму криптопортфелі на певний час. 

Який саме дохід може отримати людина від фармінгу? Дохідність залежить від різних факторів: 

  • загальна кількість токенів,
  • розмір пулу, 
  • сума грошей, заморожених інвестором, 
  • вартість нової монети після лістингу та ін.

Можна відзначити, що після фармінгу курс нових монет, як правило, спочатку злітає, а потім падає. Хоча є токени, яким вдається утримувати вартість на доволі привабливому рівні. 

Зокрема, якщо подивитися на курси нових монет, які нещодавно пройшли фармінг у ланчпулах, здебільшого їх вартість падала. Наприклад, за даними сайту Coinmarketcap, у листопаді-2024 токен Scroll (SCR) обвалився на 47%. Тобто, 10 листопада курс монети був на рівні $1,17, а вже 19 листопада дійшов до відмітки у $0,66. 

Інші проєкти стали більш провальними з точки зору падіння курсу. Зокрема, ця доля спіткала такі монети, як HMSTR, CATI та ін. 

Чи варто розглядати фармінг як інструмент для постійних інвестицій

На думку Бойко, фармінг – це інструмент для додаткового доходу, а основою криптоінвестицій, як і раніше, залишається зростання курсової вартості активів. 

“У такій парадигмі фармінг особливо привабливий на великих перевірених платформах і за наявності в інвестора вільного часу”, – пояснює експерт.

Варто пам’ятати, що існують різні варіанти пулів – від надійніших зі стейблкоїнами до ризикових з новими криптовалютами. 

“Основу фармінг-портфеля повинні складати надійні інструменти: до 80-90% активів слід вкладати в криптовалюти з топ-10 найбільших по капіталізації. А гроші, що залишилися, можна розподілити між більш ризикованими, але перспективними пулами”, – надає рекомендації Наталія Бойко. 

Чи варто зберігати нові монети після фармінгу в launchpool

Термін продажу монет, отриманих з фармінга, краще визначати заздалегідь за раціональними принципами, вважає Наталія Бойко з компанії SpiceProp, адже інвестиції не повинні спричиняти стрес. Загалом варто дотримувати трьох ключових правил при виборі стратегії використання фармінгу для доходів.

Перше правило.  Якщо обсяг ризикових активів перевищує встановлений ліміт грошей, які може собі дозволити втратити інвестор, краще частину продати, щоб збалансувати портфель. 

Друге правило. У разі відсутності перевищення можна дочекатися вигіднішої ціни для продажу монет. 

Третє правило. На довгій дистанції краще уникати гонитви за точками максимумів і мінімумів, купуючи та продаючи частинами для досягнення стабільного результату. 

На які ризики варто звернути увагу під час фармінгу

Загалом, за оцінками Наталії Бойко, фармінг пов’язаний із двома основними ризиками — інфраструктурним та курсовим. 

В першому випадку у разі закриття платформи або несправності смарт-контракту, інвестор може втратити свої токени, тому важливо вибирати надійного посередника. 

В другому випадку варто пам’ятати, що захист від курсового ризику складніший, оскільки криптовалюта схильна до високої волатильності. 

“Зменшити курсові ризики допомагає консервативна алокація (розподіл) та суворе дотримання інвестиційних принципів. Гонитва за емоціями зазвичай призводить до погіршення інвестиційних результатів”, – нагадує експерт Наталія Бойко.

Подібні записи

ЗАЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар
Будь ласка, введіть своє ім'я

Події в країні