Неділя, 28 Червня, 2026

Нацбанк презентував пам’ятні монети присвячені Криму, Донеччині та Луганщині

Події в світі

Національний банк України представив обігові пам’ятні монети номіналом 10 гривень із серії «Ми сильні. Ми разом», що символізує єдність держави та її територіальну цілісність.

Пише Нацбанк на офіційному сайті.

Монети про Крим, Донбас і Луганщину

Перші три монети, які надійшли в обіг 1 грудня 2025 року, присвячені регіонам, що першими зазнали агресії: Автономній Республіці Крим, Донецькій та Луганській областям. На реверсі монет зображено стилізовану карту України з адміністративними кордонами, а також окрему область, якій присвячена конкретна монета.

Аверс нових монет повторює дизайн обігової 10-гривневої монети 2018 року: у центрі – номінал, рік карбування та Державний герб, оточені давньоруським орнаментом.

Серія монет про всі області України

У Нацбанку повідомили, що серія продовжиться упродовж наступних двох років, і в обіг поступово уведуть монети для всіх областей України. Загальний тираж серії складе 54 мільйони монет.

За словами представників банку, нові обігові пам’ятні монети покликані не лише стати частиною повсякденного обігу, а й нагадувати українцям про єдність держави та важливість кожного регіону.

Нещодавно видання Invest News повідомляло про активний інтерес колекціонерів до рідкісної 25-копійкової монети 1992 року. На онлайн-аукціоні Violity за тиждень вона зібрала понад 30 ставок і досягла ціни 19 003 грн.

Події в країні