Американсько-український інвестиційний фонд відбудови, створений у межах угоди про надра між Україною та США, завершує другий етап підготовки до повноцінної роботи.
Про це повідомив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Єгор Перелигін під час форуму Forbes Ukraine «Енергія бізнесу».
Фонд почав роботу
За словами Перелигіна, до кінця грудня фонд планує сформувати перелік конкретних інвестиційних проєктів, які стануть основою для співпраці з американськими інвесторами.
«Фонд формально запрацював: відбувся факт його реєстрації, обрання керівної Ради та інших формальних моментів», – зазначив заступник міністра.
Підготовка ключових напрямків
Наразі команда фонду завершує три ключові напрямки роботи: визначення інвестиційного радника, фінансового адміністратора та затвердження інвестиційних протоколів, які встановлюють єдині стандарти для оцінки потенційних проєктів.
«Фонд уже проводить перші візити та перемовини, а до кінця грудня планує сформувати пайплайн конкретних інвестиційних проєктів», – додав Перелигін.
Пріоритетні проєкти та мета фонду
Американські інвестори цікавляться українськими родовищами титану, графіту, урану та рідкісних металів, серед яких ванадій, гафній, цирконій та скандій. Крім того, проявляється значна увага до українських вуглеводнів.
«Природний газ – найшвидші гроші. І в України є досвід і можливість запропонувати щось у цьому напрямку», – пояснив заступник міністра.
Новий фонд має на меті не лише залучення інвестицій, але й створення прозорої системи оцінки проєктів, що підвищить інвестиційну привабливість українських надр і сприятиме розвитку економіки країни.
Нещодавно видання Invest News повідомляло про запуск спільного інвестиційного фонду США та України для стратегічної відбудови країни з початковим внеском $150 млн для підтримки ключових галузей економіки.

