В Україні опалювальний сезон цього року планують розпочати максимально пізно. Причиною такого рішення є загроза дефіциту газу, викликана російськими ударами по об’єктах газовидобування, що впливає на баланс «блакитного палива» в країні.
Про це заявив народний депутат та колишній міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко в ефірі програми «Суперпозиція».
Чому затримують початок опалювального сезону
За його словами, мета — зекономити газ.
«Чим пізніше увійдуть в опалювальний сезон, тим менше його спалять. Тому правдами й не правдами будуть відсувати початок опального сезону», — пояснив Кучеренко.
Він додав, що найбільше споживання газу припадає на кінець січня та лютий, коли зазвичай тримаються морозні дні. Саме тому завдання диспетчерів — максимально ефективно розподілити наявні обсяги газу.
У морози можуть бути перебої з теплом
«Можуть бути проблеми в якісь дні, коли морози будуть. І от в ці дні можуть бути обмеження по газу. А що таке обмеження по газу? Немає тиску, відповідно не працюють або недостатньо працюють котельні. Вони не можуть нагріти теплоносій. Відповідно у нас падає температура в оселях», — застеріг нардеп.
Традиційно опалювальний сезон починається за рішенням місцевої влади, після погодження з урядом і коли середньодобова температура повітря протягом трьох діб опускається до 8 градусів і нижче.
Редакція видання Invest News у попередніх публікаціях розповідала, як правильно перевірити нарахування за комунальні послуги, уникнути помилок у платіжках і не переплачувати за воду, тепло, електроенергію та газ.

