Неділя, 28 Червня, 2026

Україна демонструє прогрес у реалізації угоди зі США

Події в світі

Україна готується до запуску першого великого етапу співпраці з США в межах домовленостей щодо стратегічних копалин. Йдеться про відкриття тендерів на розробку одного з найбільших літієвих родовищ країни. Це ділянки Добра, що розташована в центральній частині держави.

Повідомляє видання The New York Times із посиланням на джерела в українському уряді.

Старт тендерного процесу

Кабінет Міністрів уже працює над підготовкою нормативних рекомендацій для початку тендерного процесу. Очікується, що цей етап триватиме кілька тижнів і стане фактичним стартом реалізації “історичної угоди” між Києвом і Вашингтоном.

Участь у майбутньому конкурсі, за даними американських журналістів, можуть взяти ключові міжнародні гравці. Вони зацікавлені у видобутку критично важливих ресурсів, зокрема літію. Елемент активно використовується у виробництві акумуляторів для електромобілів.

Серед потенційних претендентів називають консорціум за участі компанії TechMet, у якій є частка уряду США, а також відомого американського бізнесмена Рональда Лаудера.

Зміцнення стратегічного партнерства

Аналітики розцінюють це як важливий політичний сигнал. На думку The New York Times, українська влада прагне продемонструвати, що співпраця з Вашингтоном має конкретне наповнення. Це відбувається попри побоювання з боку Києва щодо можливого зниження уваги Білого дому до теми війни в Україні. Причиною таких побоювань є застій із Росією.

Проєкт із запуску видобутку літію може стати не лише економічним поштовхом. Він також розглядається як інструментом зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США. Таку думку висловлюють оглядачі.

Події в країні