Вівторок, 29 Квітня, 2025

Тарифи Трампа спричиняють перші наслідки для глобальної економіки

Останні новини в світі

Згідно з результатами нещодавнього опитування економістів з 50 країн, глобальній економіці цього року загрожує рецесія, і основною причиною цього є торгові війни, ініційовані Дональдом Трампом.

Вплив мит на економіку

Видання Reuters, яке провело дослідження, повідомляє, що ще три місяці тому експерти прогнозували стабільне зростання світової економіки. Проте впроваджені Трампом мита на імпортовані товари спричинили серйозний економічний шок, що викликало падіння вартості активів на фондових ринках і підірвало довіру інвесторів до американських фінансових інструментів, зокрема долара.

Попри тимчасове припинення найбільш жорстких мит для більшості торгових партнерів, 10% загального мита на іноземні товари та 145% тариф на імпорт з Китаю, найбільшого партнера США, залишаються в силі. Враховуючи високі мита та невизначеність, багато компаній переглянули свої прогнози доходів, знизивши їх або скасувавши взагалі.

Прогнози економістів щодо рецесії

92% з понад 300 опитаних економістів вважають вплив мит негативним, і лише 8% оцінюють його як нейтральний. Ризик глобальної рецесії у 2025 році оцінюється як високий або дуже високий 60% економістів, зокрема 101 зі 167 респондентів. Водночас лише 4 економісти вважають цей ризик надзвичайно низьким.

Експерти також зазначають, що навіть якщо тарифи будуть скасовані, наслідки для економіки вже відчутні. Зокрема, втрату довіри до США як стабільного учасника міжнародної торгівлі можна буде відчути ще довго після можливого скасування мит. Тімоті Граф з State Street підкреслює, що мита впливають на інфляцію та можуть призвести до стагфляції — поєднання низького економічного зростання, високої інфляції та зростання безробіття.

Нагадаємо

У попередніх матеріалах видання Invest News повідомлялось, що Goldman Sachs підвищив ймовірність рецесії в США до 35%, пов’язуючи це з торговими заходами Трампа, зокрема митами на імпорт.

Подібні записи

ЗАЛИШІТЬ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар
Будь ласка, введіть своє ім'я

Події в країні