Переговори між Міністерством фінансів України та власниками ВВП-варантів, які проходили в Вашингтоні, завершились без досягнення угоди. Українська сторона, попри провал переговорів, продовжить розглядати всі можливі варіанти для врегулювання ситуації та планує далі вести переговори з власниками варантів.
Повідомляє видання Financial Times
Ризик дефолту України
Відсутність згоди щодо реструктуризації боргу за ВВП-варантами може призвести до дефолту за зовнішнім боргом України, хоча Міністерство фінансів вважає такі заяви перебільшеними, стверджуючи, що дефолт по варантах не вплине на інші зовнішні зобов’язання країни.
Переговори щодо реструктуризації
Основною темою переговорів стало питання про майбутні платежі по ВВП-варантам, зокрема, про платіж за 2023 рік, який має бути здійснений до кінця травня 2025 року. З огляду на значне зростання ВВП у 2024 році, платіж може досягти близько 600 млн доларів. Раніше Україна вже здійснювала платіж за ВВП-варантами після реструктуризації боргу з власниками єврооблігацій, сплативши близько 200 млн доларів.
Українська сторона запропонувала два варіанти реструктуризації. Перший передбачав обмін ВВП-варантів на нові єврооблігації, випущені в рамках реструктуризації 2024 року. Другий варіант полягав у скасуванні виплат за період з 2025 по 2028 роки, продовженні опції викупу або скасування ВВП-варантів до 2029 року з поступовим збільшенням ціни викупу. Проте ці умови не були прийняті інвесторами.
Зважаючи на відсутність угоди, переговори з комітетом власників ВВП-варантів, який володіє 30% цього інструменту, не призвели до успіху. Для реструктуризації варантів необхідно отримати згоду 75% власників, тому продовження переговорів залишається важливим для уникнення можливих фінансових наслідків для України.