З початку дії проєкту “єРобота” у липні 2022 року держава інвестувала 10 млрд грн у старт і розвиток малого та середнього бізнесу через гранти.
Повідомляє: FINCLUB
Успіхи програми
Міністр економіки Юлія Свириденко повідомила, що 21 тисяча підприємців скористалися грантовими програмами, спрямованими на підтримку бізнесу. Понад 4 млрд грн з інвестицій вже повернулися до бюджету через сплачені податки та збори.
Створення нових робочих місць
Програма “єРобота” допомогла створити близько 60 тисяч нових робочих місць в усіх регіонах України. За час дії програми видано 19 тисяч мікрогрантів на 4,5 млрд грн, а також 779 грантів на розвиток переробних підприємств на 3,9 млрд грн.
Підтримка ветеранів та агросектору
На садівництво та тепличне господарство виділено 240 грантів на 1,1 млрд грн, а ветеранам та їхнім родинам – 1036 грантів на 481 млн грн.
Різноманітність грантових програм
Програма “єРобота” включає кілька грантових ініціатив, зокрема, мікрогранти на відкриття або розвиток бізнесу, гранти для ветеранів, а також програми для переробних підприємств.
Перспективи
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив сподівання на створення понад тисячі нових ветеранських бізнесів у рамках програми у 2024 році.
Як подати заявку на грант
Заявки на отримання гранту можуть подавати як діючі підприємці, так і новачки в бізнесі через портал “Дія”, разом із бізнес-планом. Обов’язковою умовою є створення нових робочих місць, а грантові кошти повертаються у вигляді сплачених податків протягом трьох років.
Міжнародний досвід
США: Програма Small Business Administration (SBA) надає гранти, кредити та консультаційні послуги для малого бізнесу. Під час пандемії була запущена програма, така як Paycheck Protection Program (PPP), для підтримки підприємств у збереженні робочих місць.
Великобританія: Програма Bounce Back Loan Scheme (BBLS) пропонувала безпроцентні кредити для малих бізнесів під час кризи. Існують також гранти для стартапів і програми підтримки жінок-підприємців.