Україна завершує підготовку до відновлення транспортування нафти трубопроводом «Дружба» після завершення ремонтних робіт.
Про це повідомляється в офіційному релізі компанії MOL.
Підготовка до відновлення транспортування
Як повідомила Укртранснафта, компанія вже поінформувала угорську MOL про готовність інфраструктури до експлуатації. Водночас дія форс-мажорних обставин, що тривала з кінця січня, офіційно припинена.
Паралельно розпочато технічні роботи з відновлення подачі нафти. За даними словацької сторони, в Україні вже почали підвищувати тиск і заповнювати трубопровід сировиною.
Коли відновлять постачання нафти
Про це повідомила Деніса Сакова, зазначивши, що процес відновлення транспортування наближається до завершення. Очікується, що постачання нафти до Словаччини відновиться найближчим часом після завершення технічних процедур.
Йдеться про один із ключових маршрутів постачання енергоресурсів до країн Центральної Європи. Відновлення роботи «Дружби» має стабілізувати поставки нафти до Угорщини та Словаччини після перерви, спричиненої ремонтними роботами.
Раніше видання Invest News повідомляло, що Зеленський заявив: відновлення нафтопроводу «Дружба» для транзиту російської нафти фактично означає послаблення санкцій проти РФ.

