Міжнародний валютний фонд оновив умови програми розширеного фінансування (EFF) для України, визначивши нові структурні маяки та змінивши терміни виконання низки реформ. У результаті сьомого перегляду програми було внесено важливі зміни в графік реалізації ключових завдань.
Повідомляє видання Interfax
Нові структурні маяки
В оновленій програмі МВФ визначено наступні важливі кроки, які Україна повинна виконати до кінця 2025 року:
- До кінця червня необхідно завершити незалежний аудит Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
- До кінця серпня – затвердити зміни до процедур відбору та призначення членів наглядових рад державних компаній.
- До кінця вересня – затвердити операційний план реалізації оновленої IT-стратегії Мінфіну, що має забезпечити цифрову трансформацію в рамках Національної стратегії доходів.
- До кінця грудня – затвердити стратегії для управління державними інвестиціями.
Зміни в термінах виконання зобов’язань
МВФ також переніс строки виконання кількох важливих реформ:
- Конкурс на обрання голови Бюро економічної безпеки та зміни до Кримінального процесуального кодексу перенесено на кінець липня.
- Підготовка законопроєкту щодо ризиків фінансового сектору, запланована на травень, повинна бути подана до Верховної Ради до кінця вересня.
Затримки в виконанні зобов’язань
Не вдалося вчасно виконати декілька важливих завдань:
- Не внесені зміни до Кримінального процесуального кодексу до кінця 2024 року.
- Не ухвалено закон щодо формування нових спеціалізованих адміністративних судів.
- Січневі та лютневі маяки, зокрема щодо обрання нового голови СБУ та зовнішнього аудиту НАБУ та стратегії НКЦПФР, не були здійснені своєчасно.
Фінансові зміни та коригування траншів
МВФ збільшив прогноз чистих міжнародних резервів країни до $42 млрд до кінця 2025 року. Це дасть можливість залучити заморожені активи Росії для фінансування країни через механізм ERA.
Крім того, були внесені корективи в графік траншів. Зокрема, дев’ятий транш, який має надійти в червні, зменшено до SDR 0,37 млрд, в той час, як одинадцятий транш у грудні збільшено до SDR 0,79 млрд.
Останнє рішення щодо перегляду програми дозволяє Україні отримати черговий транш розміром близько 400 млн дол.
Коментуючи зміни, депутат Ярослав Железняк зазначає, що МВФ, ймовірно, обережніше ставиться до політичної ситуації в Україні, тому збільшує вимоги до виконавчої влади, залишаючи парламент поза активною фазою реформ.